Forum GILERA.com.pl: Red Hot Runner xD - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

  • (8 stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Red Hot Runner xD Oceń temat: -----

#141 Użytkownik nie jest zalogowany   henieQ Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 1 858
  • Rejestracja pią, 19 cze 09
  • Location:Poznań

Napisano 02 września 2009 - 13:43

A o ile Ci licznik oszukuje? ;P
http://www.bikepics....members/henieQ/



S6 Streetrace
Top Racing Evo NG
SKF C4 Teflon + Poini Evo
Hebo New Performer
Dell'orto 21mm + ssanie polini
Revo S-Type
Malossi ViCtion
S6 Intake System
0

#142 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 02 września 2009 - 18:26

U mnie akurat o 2-4 km/h, dopiero po przekroczeniu 85km/h.
Wiem jednak, że w każdym Runnerze jest inaczej, pomimo, że licznik taki sam :-|
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#143 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 30 listopada 2009 - 23:24

Taka, delikatna notka.
Ogólnie, jednogłośnie ( ) Została podjęta decyzja o tym, że w okresie zimowym Gilera przejdzie trochę zmian.
Ogólnie to w czerwcu przywitam się z Hondą Civic Type-Sport +, którą aktualnie eksploatuje moja mama, więc Runnerka będzie więcej stała garażu. Będzie to skuter "do jeżdżenia po bułki" . Ogólnie stwierdziłem, że nie chce jej sprzedawać. Taki sentymencik...

Co do tego jakie zmiany są w planie, tego jeszcze nie zdradzę, z resztą... sam nie wiem Ogólnie rzecz biorąc na 1'wszy ogieć idzie elektryka. Myślę, że wizualnie nie będzie specjalnych rewolucji, ale coś napewno się zmieni. Co do mechaniki, to myślę, że może się pokuszę o jakiś niespotykany trick ;-)
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#144 Użytkownik nie jest zalogowany   Apka_led Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 128
  • Rejestracja śro, 13 sie 08
  • Location:Garwolin

Napisano 01 grudnia 2009 - 01:53

Ziomek ja na twoim miejscu zrobiłbym jakieś EVO jak ma być to skuter po bułki, albo co najmniej jakiegoś mocnego racinga ;p
0

#145 Użytkownik nie jest zalogowany   Runni Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 3 949
  • Rejestracja śro, 01 kwi 09
  • Motocykl:Astra II Bertone MB E220CDI A/T
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Konin
  • Interests:Motoryzacja, windsurfing i muzyka.

Napisano 01 grudnia 2009 - 21:17

pabollo napisał:

jakiś niespotykany trick ;-)


Jak skuter po bułki to pewnie wsadzisz turbinę :-P
Dołączona grafika
Nie pomagam na PW, ewentualnie odpłatnie na zasadach 15zł za każdą rozpoczętą godzinę pracy. W razie pytań, wystawiam F-VAT i dojeżdżam do klienta :)

PISZ NA FORUM, NIE PW
0

#146 Użytkownik nie jest zalogowany   Apka_led Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 128
  • Rejestracja śro, 13 sie 08
  • Location:Garwolin

Napisano 01 grudnia 2009 - 21:30

Jeśli chcesz jakiś niespotykany trick to juz tylko zostały kity podwójne ;] tj bajery cristofolini ;d
0

#147 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 01 grudnia 2009 - 23:01

2 cylindrów nie będzie :D Evo też nie,...
O racingu myślałem dość poważnie. Problem w tym, że nie chce ładować dość sporej kwoty w skuter, jeśli wiem, że nie będę nim jeździł już tak często jak wcześniej, tym bardziej, że mój lekko portingowany Malossi Sport w zupełności daje radę. W sumie jednak temat Racinga nie jest zamknięty.
Jeśli nie bedzie zmiany cyca, napewno będą handmade'owe modyfikacje ;-)

////
Co do turbiny. Kiedyś miałem kilka pomysłów, z resztą mocno o nich dyskutowaliśmy. Widziałem nawet do kupienia takie nieduże turbinki przeznaczone do motocykli. Problem w tym jak to zamontować do 2t na gaźniku :-P
Pamiętacie, kiedyś tłumaczyłem jak to zrobili we Francji. Tam jest niby fajnie, ale bez sensu. Turbina pompuje powietrze jako filtr, niby podciśnienie jest większe, ale musi być dodatkowe zasilanie benzyną i ... Ogólnie efekt jest taki, że reakcja na manetkę- mega, obroty też w górę, spalanie... nawet nie bd strzelał. Może... 25/100 :D Do tego nie wiem jak tam wyrabia zawór membranowy...
Jeśli jednak Runi wymyślisz rewolucyjną metodę zamontowania Turbo, to ja w to wchodzę :-)
////


Ogólnie jednak nie spodziewałbym się w czasie prac, jakichś mega zmian w stylu np. w 100% nowe CAłE przeniesienie napędu.
Jakieś zmiany tzn. nowe części pojawią się napewno + wymienione zostaną części wyeksploatowane, mam nadzieję, że znajdę czas na kilka hand made'owych robótek, natomiast celem jest aby po prostu zrobiony skuter był ładny wizualnie i w 100% sprawny i użyteczny. Tak, żeby cieszył oko i można było elegancko machnąć po bułki.

Zdjęcia Runnerki są rozsypane po całym tym temacie. Jeśli macie jakieś pomysły (nawet głupie), to walcie śmiało, pomoże mi to, bo jestem otwarty na nowe pomysły.
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#148 Użytkownik nie jest zalogowany   Runni Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 3 949
  • Rejestracja śro, 01 kwi 09
  • Motocykl:Astra II Bertone MB E220CDI A/T
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Konin
  • Interests:Motoryzacja, windsurfing i muzyka.

Napisano 02 grudnia 2009 - 21:16

Nie widziałem nigdy takiego kitu na 2 cylindry szczerze mówiąc. Swoją drogą wysokoobrotowe tak po 35ccm każdy to już by było miłe doznanie. Ale jak nie to nie :-P

Z tą turbiną też tak palnąłem dla 'jaj' choć jak byś ją zamontował to byłby przełom na forum :-D
życzę powodzenia w ujeżdżaniu civica tak przy okazji.
Dołączona grafika
Nie pomagam na PW, ewentualnie odpłatnie na zasadach 15zł za każdą rozpoczętą godzinę pracy. W razie pytań, wystawiam F-VAT i dojeżdżam do klienta :)

PISZ NA FORUM, NIE PW
0

#149 Użytkownik nie jest zalogowany   Apka_led Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 128
  • Rejestracja śro, 13 sie 08
  • Location:Garwolin

Napisano 02 grudnia 2009 - 23:59

Pabollo daj sie namówić na racinga he he. Wydeszek moge ci dość tanio załatwić, mam ziomka od tego ;p. Frajda z jazdy racingem niesamowita ;p
0

#150 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 03 grudnia 2009 - 20:23

Co do tej frajdy, to czy ja wiem... Z resztą nie wiem jak u was w okolicy, ale u nas w Białym jest kilka racingów, ale wyregulowanych okropnie, także osiągów nie ma się co wstydzić. Wiesz, jak chcesz mi zasponsorować takiego Barikita Racing, bo przyjmę chętnie :mrgreen:

Runni, wiem, że dla jaj, ale takie luźne zastanowienie się nad sprawą jest ciekawe. Jak masz jakiś pomysł, to można przemyśleć.

Ogólnie powtórzę, się. Wszystkie pomysły co do Runnerki, optyczne i mechaniczne bardzo mile widziane ;-)
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#151 Użytkownik nie jest zalogowany   BarteKKikoL Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 66
  • Rejestracja czw, 28 maj 09
  • Motocykl:Gilera Runner SP 50
  • Rok produkcji:2010
  • Gender:Male
  • Location:UE

Napisano 03 grudnia 2009 - 21:35

pabollo napisał:

Ogólnie powtórzę, się. Wszystkie pomysły co do Runnerki, optyczne i mechaniczne bardzo mile widziane

Może po prostu spróbuj ją odmłodzić? :) Kup lampę przednią i błotnik od nowej Runnerki (tej najnowszej po liftingu w 2008r.), pomaluj felgi na czarno i te plastki przy tunelu (te, gdzie są m.in. podnóżki dla pasażera) też. Napewno dałoby to ciekawy efekt. Wiem, że niektórzy mogą być do tego sceptycznie nastawieni, ale taki jest mój pomysł.

POZDRO :-D
0

#152 Użytkownik nie jest zalogowany   Apka_led Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 128
  • Rejestracja śro, 13 sie 08
  • Location:Garwolin

Napisano 03 grudnia 2009 - 22:22

Dziwne bo u mnie każdy racing, zapierd***a jak po***y.

Po co ci barikit kup sobie MHR Replika , wal bariktia racinga, c21, zawor mhr prosty kruciec 24mm e15 over range delta dzwon malossi wingbell wyreguluj to i zajefajnie będzie jeździć ;]
0

#153 Użytkownik nie jest zalogowany   Fleshu95 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 161
  • Rejestracja sob, 31 paź 09
  • Location:Konin
  • Interests:Motoryzacja

Napisano 04 grudnia 2009 - 18:58

Runnerek prześliczny, a mechanika :shock: , podliczałeś kiedys ile cie wyniusł tuning? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dołączona grafika

Runni SP'09

Laser x-pro chrom
Polini Speed Control
Dellorto 17.5
0

#154 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 05 grudnia 2009 - 18:20

Apka, nie musisz mi mówić co musiałbym kupić... :facepalm: Uwierz, że wiele skuterów przeszło przez moje ręce, wiele części i Racing i Evo, (...) i niczego wiecej w dziedzinie części mnie nie nauczysz :-P

Do Barikita mam sentyment i właśnie dlatego jeśli było by mocno, to właśnie postawiłbym na Barikit'a Racing. Co to MHR-Rep, zastanawiałem się nad nią przy zakupie Sporta.

Ogólnie już wyrosłem z Racingów i Evo. Sport w skuterze 70cc to to co mi trzeba do sprawnego jeżdżenia po mieście, po za tym tam jak napisałem, moje sporciwo i tak jest już lekko portingowane, a b. prawdopodobne, że będzie portingowane jeszcze bardziej :->
Po za tym, nie czytasz tego co napisałem wcześniej. Nie widze sensu pakowania takich kwot w skuter i w części jeśli miałbym wywalać swoje, wcześniej kupione.

===
Fleshu, nie, mamony nie podliczałem ;-)

===
Bartek, co do tego odmłodzenia, to trochę trafiłeś w moje pomysły ale nie do końca. Ogólnie chce, żeby efekt skończonych prac był taki, że mam przed oczami błyszczący skuter który mi się po prostu podoba i wygląda jakby przed chwilą wyjechał z salonu, więc można się spodziewać poprawy polerek, może coś pomaluje, wymienie np. opony itd...
Co do "zmiany" na nowszy model jakimiś zmianami, to nigdy nie byłem tego fanem. To tak jak ludzie po 60'tce wstrzykują sobie botoks w du**, żeby ktoś pomyślał, że mają 50 ;)
Możliwe jest natomiast, że założę nową maskę. Tzn. już tą z nowym logo firmy. Nie chodzi mi tylko o logo, ale i o to, że moja maska nie wiedzieć czemu na urwane 2 zaczepy i czasem jak jadę np. po kostce brukowej, to coś uda się usłyszeć.
... a, że jestem estetą to coś z tym wypadało by zrobić :-P

===

Ogólnie dzięki za propozycje, czekam na więcej :mrgreen:
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#155 Użytkownik nie jest zalogowany   DNACyrwona Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 347
  • Rejestracja pią, 16 paź 09
  • Location:Maków Podhalański

Napisano 17 stycznia 2010 - 16:16

Też kiedyś myślałem nad Runnerem ale jednak padło na Sr Factory .

Nono tuning ladny i skuterek ogólnie tez :lol:

Miałem kupowac taki wydech ale jednak się rozmyśliłem ^^ :D
Pozdrawiam ;p
0

#156 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 11 lutego 2010 - 21:00

Zapytam tutaj, bo może to mieć bezpośredni związek moim projektem.

Pytanie trochę szczeniackie, ale nie zaglądałem tam i nie patrzyłem jak działa... nvm...

Orientuje się ktoś w pompie paliwa w nowym Runnerze? Chodzi mi o to, jakie ma zasilanie tzn. jest podłączana do instalacji elektrycznej?
Owa pompa jest jedynym organem pompującym paliwo, tak? czy są jakiekolwiek dodatkowe kraniki, zaworki itd?
Pytam, bo nie mam teraz czasu rozłożyć i obczaić ;-)



/Dodane/
Dzięki :facepalm: To sobie runnerka poczeka... :-/


Naprawdę nikt nigdy nie widział nawet z daleka pompy paliwa z nowego Runnera?
Jeśli ma ktoś informacje na ten temat, niech napisze. Nie chce mi się tego teraz rozbierać, bo może się okazać, że zrobię to na daremno...
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

  • (8 stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych