Forum GILERA.com.pl: Typhoon IL - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

  • (12 stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Typhoon IL Oceń temat: -----

#41 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 16 lutego 2015 - 18:41

Halas i tak juz jest taki ze ludzie pod sciana staja jak jade, ale przeciez o to w tym wszystkim chodzi. Kiedys jezdzilem skutem do pracy, wyjazd 06.00 rano to pchalem go do konca ulicy i tam dopiero odpalalem. A tak powaznie to chlodzenie jest 1000 razy lepsze szczegolnie latem.
0

#42 Użytkownik nie jest zalogowany   kadkar Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 38
  • Rejestracja sob, 05 paź 13
  • Motocykl:Gilera Stalker 50
  • Rok produkcji:2000

Napisano 16 lutego 2015 - 19:38

Jeśli można wiedzieć to czym robiłeś te otwory, bo całkiem fajnie wyszło.

Co to za obudowa wiatraka, i gdzie ja kupiłeś. Też mam zamiar sobie taka sprawić, działa coś czy tylko "ładnie wygląda" ?

Użytkownik kadkar edytował ten post 16 lutego 2015 - 19:46

0

#43 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 16 lutego 2015 - 21:07

Otwory wiertarka, gesto dziury a potem pilnik w lape. Te na zaokragleniu pokrywy multiszlifierka bo ostatnio kupilem.
Pokrywa to rura kanalizacyjna naklejona na obudowe, daje sporo, jak ruszam i zostawie noge z tylu to nogawke wciaga. Poprawilo chodzenie konkretnie, warto.
0

#44 Użytkownik nie jest zalogowany   kadkar Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 38
  • Rejestracja sob, 05 paź 13
  • Motocykl:Gilera Stalker 50
  • Rok produkcji:2000

Napisano 16 lutego 2015 - 21:45

Ok dzięki też spróbuję wykombinować coś takiego u siebie.
0

#45 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 17 lutego 2015 - 17:46

Paczki z cylindrem dalej nie ma, ale moze jutro wpadnie felga tyl 13" NRG. Kolega dzis leci i wiezie ja w walizce, no chyba ze go zlowia celnicy :angry:
0

#46 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 18 lutego 2015 - 06:57

Nie można się jakoś dowiedzieć gdzie ta paczka zginęła ? poprostu podzwonić czy czy dotarła do granicy z Izraelem ? temat tuningu w Izraelu jest zupełni martwy ? tzn nie można kupić nigdzie części do skuterów ?

Użytkownik Tom_WrK edytował ten post 18 lutego 2015 - 06:58

Dołączona grafika
1

#47 Użytkownik nie jest zalogowany   kadkar Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 38
  • Rejestracja sob, 05 paź 13
  • Motocykl:Gilera Stalker 50
  • Rok produkcji:2000

Napisano 18 lutego 2015 - 22:05

W sumię to też jestem ciekawy, czy na prawdę nie można tam nic kupić do skuterów?
0

#48 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 19 lutego 2015 - 02:08

Tuning w Izraelu istnieje jak najbardziej, skuterow, motorow jest bardzo duzo. Nawet Malossi ma swoj sklep tutaj, ogolnie chyba maja swoje sklepy w 5 krajach, wiec tuning jak najbardziej jest. Rzecz w tym ze scena 2t wymarla i nie ma wyboru tylko malossi. Nie zeby to byla zla firma( pewnie najlepsza), ale ja chcialem cos innego. Jest tez sprawa ceny bo wszystko 2x drozsze! Miala byc Replica mhr ale chcialem sprawdzic inne firmy i padlo na Airsal, tym bardziej ze juz kupowalem w scooter attack i nie bylo zadnych problemow. Poprzednia paczka doszla po dwoch tygodniach.
Na sledzeniu przesylki jedyna informacja to ze wyslano paczke 13.01. i nic wiecej.
Zaginiecie paczki lub prosbe o "sledztwo" moze zlozyc wysylajacy, mi pozostaje czekac.
Na koniec jeszcze ciekawostka jutro i w piatek SNIEG bedzie padal, niestety nie gdzie ja mieszkam.
0

#49 Użytkownik nie jest zalogowany   kadkar Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 38
  • Rejestracja sob, 05 paź 13
  • Motocykl:Gilera Stalker 50
  • Rok produkcji:2000

Napisano 19 lutego 2015 - 21:08

Oby już w polsce nie padał, bo nie mogę się doczekac wiosny.
0

#50 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 20 lutego 2015 - 07:26

W Polsce już raczej padać nie będzie :D . Dziwna sprawa , że paczka zginęła , ciekawe czy odeślą ją spowrotem do scooter atack , może trzeba było z nimi się kontaktować czy do nich nie wróciła albo nie wiedzą co się z nią dzieje . Ewentualnie pozostaje mhr replica, jest moc na pewno :D
Dołączona grafika
1

#51 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 20 lutego 2015 - 11:25

Codziennie gadam z poczta i kaza czekac, po za tym kolega z Niemiec zadzwoni w poniedzialek do S.A. Przyjechala felga na tyl 13", i wlasnie skladam przekladnie. Zimno strasznie ale i tak pojade sprawdzic co sie zmienilo i pewnie nagram.
0

#52 Użytkownik nie jest zalogowany   kadkar Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 38
  • Rejestracja sob, 05 paź 13
  • Motocykl:Gilera Stalker 50
  • Rok produkcji:2000

Napisano 20 lutego 2015 - 17:39

Składaj i dawaj fotki.
0

#53 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 20 lutego 2015 - 18:45

No to sprawy maja sie tak; walczylem chyba z 6 godzin bo jeden z walkow przekladni ktory wchodzi w otwor pokrywy (sa takie dwa) poprostu nie chcial wejsc. Mozliwe ze walac mlotkiem gdy zdejmowalem zebatke, zmienil sie troche jego ksztalt, albo gdy grzalem pokrywe na lozysko, to za mocno nagrzalem i aluminium sie odksztalcilo. Papierem sciernym wypolerowalem otwor w przekladni i weszlo. Zaczolem skladac i okazalo sie ze nie mam podkladek wariatora, znalazlem po godzinie. Moglem zlozyc bez podkladek ale chcialem miec naped wyregolowany tak samo jak przed zmiana przelozen. W koncu wyjechalem i tak; start z miejsca jest o wiele gorszy taki jak na rowerze czy hulajnodze z silnikiem alektrycznym. Nie ma tego kopa, ale dalej ciagnie rowno. Obroty spadly z 10000rpm na jakies 9500rpm. Nawet fajnie sie jedzie, lepiej przyspiesza w czasie jazdy, a z miejsca jak by na pol sprzegle. Co jeszcze, slychac swist z przekladni ale czytalem ze sie musi ulozyc, zobaczymy. Nie wiem czemu ale grzeje sie silnik, w czasie jazdy ponad 90 stopni a jest zima i wiecej niz 80 nie powinno byc. Czy to mozliwe ze silnik sie meczy na tych przelozeniach, w sensie jest za slaby?
Nic nie nagralem bo dmucha okrutnie, dwa razy prawie sie wywalilem. Jutro cos nagram.
Ale sie rozpisalem, jestem ciekaw waszych opinii na temat grzania sie silnika.
0

#54 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 21 lutego 2015 - 20:33

Jak zwykle naczytalem sie w sieci bzdur, ze nowa przekladnia moze szumiec bo ma rowne zabki a nie skosne, i myslalem ze to ten dzwiek, ale okazalo sie ze urwala sie sruba od pokrywy wentylatora i o cos ocieral. To bylo tez powodem grzania sie silnika bo powietrze chlodzace uciekalo na zewnatrz.
Film krecony pod bardzo silny wiatr, jadac pare godzin pozniej zrobilem 94km/h, czyli roznica jest. Moze pobawie sie jeszcze napedem bo nic nie zmienialem. Tylko nie wiem czy ma to sens bo ma przyjsc nowy cylek-chyba :)
https://www.youtube....h?v=2zjEzGvrVxY
0

#55 Użytkownik nie jest zalogowany   kadkar Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 38
  • Rejestracja sob, 05 paź 13
  • Motocykl:Gilera Stalker 50
  • Rok produkcji:2000

Napisano 21 lutego 2015 - 20:56

No w miarę spoko idzie.
A jak przymocowałeś ten telefon?

Użytkownik kadkar edytował ten post 21 lutego 2015 - 20:59

0

#56 Użytkownik nie jest zalogowany   Juru Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 4 566
  • Rejestracja sob, 18 lip 09
  • Motocykl:Auto Toyota Corolla E10
  • Rok produkcji:1995
  • Gender:Male
  • Location:Mazury, Pisz

Napisano 21 lutego 2015 - 22:40

Jak na moje ucho to ten świst typowy dla przełożeń jest, u mnie przed remontem przełożeń tak samo świszczało, im szybciej jechałem tym głośniej było, a przy odpuszczaniu gazu cichło :) swoją drogą dużo licznik przekłamuje względem GPS'a?
Runnerka zmieniła właściciela w dniu 11.06.12r...

Bikepics
0

#57 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 21 lutego 2015 - 23:15

Teraz to juz nie swiszczy prawie. Licznik przeklamuje o jakies 7-8km/h wzgledem mojego gps. Wieczorem jechalem z kumplem samochodem i porownalem gps z predkosciomierzem samochodu. Wyszlo mi ze gps pokazuje rowno 10km/h mniej niz samochod. I teraz badz madry i pisz wiersze. Bede musial sprawdzic jeszcze w innym samochodzie
0

#58 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 27 lutego 2015 - 11:52

Kolega przywiozl mi felge w walizce i oczywiscie od razu zalozylem. Wyglada fajnie.

Dołączona grafika ]


Oponke kupowale u brata kolegi, za grosze, a on sprzedaje motory, skutery elektryczne. Dziwnie sie tym jezdzi, nie slychac nic po za swistem wiatru. 120km/h max ten na zdjeciu, a przejechac moze cos kolo 100km na jednym ladowaniu. Sa oczywiscie rozne opcje baterii.

Dołączona grafika
a to dla dzieci, ale po zdjeciu blokad buta ma strasznego
Dołączona grafika
0

#59 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 27 lutego 2015 - 13:32

Witek , ten licznik z czego masz, z jakiego skuta ? Słuchaj , felga super tylko teraz przód strasznie szpeci , znaczy się przednia felga :( , nie pasuje w ogóle :(. Cylka nadal nie masz ?

kolega mógł Ci też cylek ściągnąć ;). W przeliczeniu na złotówki to pewnie darmowo Ci to wychodzi ;)

Użytkownik Tom_WrK edytował ten post 27 lutego 2015 - 13:34

Dołączona grafika
1

#60 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 27 lutego 2015 - 18:45

Tom_WrK, licznik seryjny z Typhoon, nic nie zmienialem.
az sam nie moge w to uwiezyc. Przednie kolo 13'NRG, i to w dodatku moje :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Skad nagle kolo? Od roku obserwuje NRG porzucone na parkingu dworca kolejowego. Juz dawno zmierzylem tyl i wyszlo ze mi nie pasuje, przednie ok. Zalozylem tylne kolo ktore przywiozl mi kolega i wszystko fajnie ale przod to masakra teraz. Pomyslalem ze pojade zobaczyc co slychac u NRG. Okazalo sie ze lezy na ziemi zdemolowane, masakra, i ma pelno naklejek z urzedu miasta ze trzeba go usunac. Dlugo nie myslalem, do dommu po narzedzia i z powrotem. Po 10 sekundach wracalem z kolem..
Mialem troche problemy z zaciskiem, ale cos wykombinowalem z podkladkami i jakos sie trzyma. Musze dluzsze sroby kupic. Probowalem zamienic tarcze, ale za cholere nie moge odkrecic srob, dwa imbusy zlamalem.
Felgi beda biale albo w kolorze chrom.
Dołączona grafika

Cylindra nie ma. W nstp tygodniu bedzie 2 miesiace jak wyslali. Juz dawno bym kupil Replica MHR, ale boje sie ze Airsal dojdzie i co wtedy? Zachcialo mi sie probowac inne cylindry niz Malossi :lol: no i replica 2 razy drozsza.

Użytkownik witek651 edytował ten post 27 lutego 2015 - 18:49

0

  • (12 stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych