Forum GILERA.com.pl: Moje dwie Gilery - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Moje dwie Gilery Moje dwie Gilery Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Franek1994 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 64
  • Rejestracja pią, 24 cze 11
  • Motocykl:Gilera Nexus 500
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male

Napisano 11 listopada 2014 - 09:39

Witam , naszła mnie myśl aby pochwalić się moimi Gilerami , tym bardziej że na dzień dzisiejszy mam dwa modele , z czego jako fanatyk Gilery jestem dumny . Posiadam Gilere Runner Sp 50 z 2006 roku w nowej budzie , i Gilere Nexus 500 z 2004 roku starszy model z wysokimi lusterkami. Zacznę od Runerra , kupiłem go w sierpniu 2011 roku w słomnikach koło Krakowa, jechałem po niego 150 km ,Ten gość Runnera sprowadził z Niemiec , więc jestem jego pierwszym włascicielem w Polsce, Runner jest lekko porysowany po obu stronach więc napewno jego wczesniejszy własciciel musiał sie na nim ślizgnąć , ale co najważniejsze Runner jest prosty. Dałem za niego 3300 zł , ale dołozyłem jakies 1500 zł na jego remonty i dopicowanie żeby ładniej wyglądał , zaczynając od remontów , to miał jak to w runnerach często bywa wymienianą pompe wody i przy okazj łożyska na wale , i w tym roku we wrzesniu przeszedł remont silnika ponieważ szlak trafiło tłok i porysowało cos cylinder i kupiłem do niej nowy tłok plus szlif cylindra , wymienione łożyska wału , przez co runner jest na dotarciu, i dozownik oleju poniewąż były podejrzenia że mój dozownik podaje mało oleju lub wcale, dlatego trzeba było wymienić . Natomiast do wizualiki to wymieniłem w runnerze tłumik na laser xpro i czerwony amortyzator który wyglada bardzo ładnie przy moim modelu , tyle o runnerze teraz o nexusie , Gilere Nexus kupiłem dokładnie rok temu 10 Listopada w Leżajsku , jechałem po niego 50 km więc nie daleko , nexusa nic nie tuningowałem ani nie poprawiałem jego wyglądau , bo jak dla mnie on sam w sobie jest zrobiony genialnie , jednak po jego zakupie bardzo sie rozczarowałem bo tydzien puzniej kapał z niego olej , i troche sie przestraszyłem że trzeba będzie jak w runnerze cały sielnik wyciagac ale wcale tak nie było, wystarczyło kupic uszczelki które były nie drogie i naprawa tego była bardzo prosta i nie skaplikowana , spokojnie samemu mozna to zrobić , po tej jednej jedynej jak narazie awarj nexus smigał cały rok bez żadnych usterek przejechałem nim w tym roku 5 tys i jestem bardzo zadowolony , oto kilka fotek .

Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika
,Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Juru edytował ten post 12 listopada 2014 - 23:29
Powód edycji: poprawa zdjęć

0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   nibiru Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 482
  • Rejestracja nie, 29 lip 12
  • Motocykl:był runner sp
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:DW

Napisano 11 listopada 2014 - 12:23

Nexus jak zawsze piękny, pytanie: jak się jeździ ze stałymi lusterkami?
Brak polskich znaków zawdzięczam azjatyckiemu tabletowi.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Franek1994 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 64
  • Rejestracja pią, 24 cze 11
  • Motocykl:Gilera Nexus 500
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male

Napisano 12 listopada 2014 - 11:27

jak dla mnie fajnie , napewno te lusterka robią opór powietrza przez co w nowym modelu to zmienili , ale dla mnie jako osoby troche gadzeterskiej bardzo się mi podobają , w jezdzie tez nie ma problemu wszytko wyraznie widac .
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 14 listopada 2014 - 14:22

Fajne maszyny , osobiście choruje na Nexusa 500 , problemem nie jest sam zakup co potrzeba zrobienia prawka na moto , a tu chęci brak by się zebrać :/ . Co prawda pozostaje opcja 125 , ale to już nie ten Power XD .

Jaki v-max ? jak się tym jeździ powyżej 120 km/h ? czujesz się bezpiecznie czy trochę sobie już nie radzi z większymi prędkościami ?

Użytkownik Tom_WrK edytował ten post 14 listopada 2014 - 14:23

Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Franek1994 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 64
  • Rejestracja pią, 24 cze 11
  • Motocykl:Gilera Nexus 500
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male

Napisano 16 listopada 2014 - 17:41

Na nexusa wystarczy mieć a2, ale to bez różnicy bo cenowo to jest to samo co kategoria A ,tyle że mozna ją zrobić mając 18 lat , mój rekord to w tej chwili 170 km/h z tym że jeszcze z 5 km/h by sie bujneła ale dałem spokój , nie mam bardzo doswiwadczenia z motorami, nexus to największa pojemność jaką jezdze i przesiadłem sie do nexusa prosto z 50 runnera , ale moim zdaniem daje sobie bardzo ładnie rade, nie raz przy jezdzie 80 km/h gdy zaczołem wyprzedzać i troche ręka poszła do dołu to zanim się spostrzegłem a już było 130 , a najpiękniejsze jest to że pali 4,7 litra na 100 km zalewając mu pełny bak czyli 15 litrów , przejechałem 315 km , więc pali mniej niż runner hehe.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   MateuszR Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 164
  • Rejestracja pon, 15 lip 13
  • Motocykl:Gilera Runner SP 50
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 16 listopada 2014 - 18:21

Piękny jest ten nexus nawet te lusterka nie takie złe :D
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Nexxxus125 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 16
  • Rejestracja nie, 17 maj 15
  • Motocykl:Gilera Nexus 125
  • Rok produkcji:2008

Napisano 19 maja 2015 - 16:31

Nie orientujesz sie może gdzie można dokupić te elementy montażowe do szyby??? Bo mam szybe Givi ale brakuje mi tych elementow do montazu
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Franek1994 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 64
  • Rejestracja pią, 24 cze 11
  • Motocykl:Gilera Nexus 500
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male

Napisano 26 maja 2015 - 12:27

Sprawdz na Mielochu trzymaj link http://shop.mieloch.pl/
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych