Forum GILERA.com.pl: Dylemat przy zakupie Gaźnika 21 mm do poziomu Sport - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Dylemat przy zakupie Gaźnika 21 mm do poziomu Sport Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 25 listopada 2014 - 12:06

Witam Panowie , mam Runnera po tuningu ( cylek 70 cc S6 , wario sport pro od S6 , dzwon wingcooled , wario sport pro od S6 , gaźnik dellorto 17,5 mm , filtr seria , wkładka dwuwarstwowa od S6 , wydech Pro Replica )i chciałbym założyć większy gaźnik , myślałem o 21 mm . Co byście polecili ? zastanawiam się nad dellorto black edition ( ze względu na możliwość zmiany dyszy bez wyjmowania z króćcy , tylko czy to się sprawdza i na jakiej zasadzie się odbywa ? ) . Wiem , że w black edition odkręca się śrubę od spodu komory pływakowej tylko czy dysza wykręca się razem z nią czy jeszcze muszę tam grzebać śrubokrętem i ją wykręcić ?

Kolejny problem , to jak wygląda sprawa z filtrem powietrza , ktróćcami filtr-gaźnik-karter ? muszę dokupić o większej średnicy na pewno , ale czy filtr może pozostać seria ? czy tylko stożek ?
Dołączona grafika
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Juru Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 4 566
  • Rejestracja sob, 18 lip 09
  • Motocykl:Auto Toyota Corolla E10
  • Rok produkcji:1995
  • Gender:Male
  • Location:Mazury, Pisz

Napisano 25 listopada 2014 - 17:00

Ja miałem chińską 21 mm za 120 zł z filtrem stożkowym i o dziwo nawet dało się to wyregulować :D Trzeba wymienić króciec gaźnik- cylinder na ten o średnicy 21 mm (nie polecam kupować króćca o średnicy większej od gaźnika- mogą wystąpić zawirowania mieszanki) no i raczej tylko filtr stożkowy/gąbkowy bo na seryjnym nie ma szans żeby jeździło.
Runnerka zmieniła właściciela w dniu 11.06.12r...

Bikepics
1

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   nibiru Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 482
  • Rejestracja nie, 29 lip 12
  • Motocykl:był runner sp
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:DW

Napisano 25 listopada 2014 - 23:03

Co do wymiany dyszy, to tylko odkrecasz śrubę w komorze plywakowej, zlatuje paliwo i masz dziurkę przez którą widać dysze główną. Jak do jednego moto kupowalem Dellorto 19 to mogłem opcjonalnie dokupic komorę pływaka z szybkim dostępem do dyszy głównej.
Brak polskich znaków zawdzięczam azjatyckiemu tabletowi.
1

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 27 listopada 2014 - 16:39

No właśnie , z tej dziurki muszę jeszcze wykręcić dyszę główna czy ona wykręca się razem z tą dużą śrubą przez którą zlatuje paliwo ?
Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 27 listopada 2014 - 18:08

Ta duza sruba otwiera dojscie do komory plywakowej, dalej dysze musisz oddzielnie wykrecic. Ja mam motoforce phbg 21 taki sam jak dellorto tylko tanszy troche i tez czarny, krociec polini z prowadzeniem i seryjna puszke rozwiercony wlot. Nie ma zadnego problemu zamontowac go na seryjny krociec i filtr powietrza. Dellorto phva 17,5 ma ten sam rozmiar na wyjsciu.
1

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 27 listopada 2014 - 21:01

Witek , zapodasz link do tego króćca którego zamontowałeś ? jeszcze jakby Ci się chciało dać foto jak to masz rozwiercone to byłbym wdzięczny . Mówisz , że nie ma problemu założyć na seryjny króciec , ale to ten gaźnik - filtr powietrza , a ten gaźnik - kartery to masz króciec polini , tak ? Dzięki za odp :D
Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 28 listopada 2014 - 10:15

link to dopiero wieczorem a jak chcesz szybciej to na mielochu jest krociec polini z prowadzeniem jedyny ktory ma prowadzenie, nie ma mozliwosci sie pomylic. Tak jak pisalem krocca zmieniac nie musiszx, chyba ze chcesz. Zdjecie dam wieczorem. W wyszukiwarce forum mieloch wpisz -eldo mhr- fajny temat duzo zdjec. Jezeli pomimo tego bedziesz chcial moje zdjecia to napisz.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   łecio Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 263
  • Rejestracja sob, 10 sie 13
  • Motocykl:Gilera Runner
  • Rok produkcji:1998

Napisano 28 listopada 2014 - 13:08

Powiem ci tak zamiast kupić krocciec kup zawór membranowy dobry sportowy wiecej ci ta silnik jepiej bedzie chodzic jak coś to pisz mam krocciec na sprzedaż i zawór membranowy
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych