Forum GILERA.com.pl: Czyszczenie filtra powietrza - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Czyszczenie filtra powietrza Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Croco Ikona

  • Grupa Administrator
  • Postów 1 463
  • Rejestracja nie, 01 cze 08
  • Motocykl:Gilera EV'09
  • Rok produkcji:2000
  • Gender:Male
  • Location:Rzeszów

Napisano 02 czerwca 2008 - 14:57

Jeżeli w twoim skuterze wystąpiły trudności z odpaleniem, lub jego v-max nagle zmalał to może być to spowodowane brudnym filtrem powietrza. W tym artykule przedstawię Wam, jak powinien być czyszczony filtr powietrza.
A więc najpierw musimy odkręcić pokrywę filtra zazwyczaj jest przykręcona na parę śrub (do tego potrzebny będzie śrubokręt krzyżakowy). Gdy odkręcimy już pokrywę naszym oczom ukaże się filtr. Osobiście używam filtru Malossi:

[center:a1a959616d]Dołączona grafika[/center:a1a959616d]

Niektórzy płuczą filtr w benzynie, ale ja zawszę najpierw myję go wodą z mydłem w płynie bądź proszkiem do prania. Ważne jest, żeby bardzo dokładnie go wyczyścić. Kiedy już stwierdzimy, że jest czysty to są dwa sposoby na suszenie położenie go w słonecznym miejscu na dworze lub tak jak ja użyć suszarki do włosów / grzejnika. Przy użyciu suszarki zajmie to ok.10-15min do całkowitego wysuszenia, a przy suszeniu na dworze, może potrwać to nawet godzinę.

Jeżeli wybraliśmy jednak suszenie na dworze to żeby nie marnować czasu możemy wyczyścić puszkę filtra powietrza będzie potrzebny do tego pędzelek i trochę benzyny. Gdy filtr powietrza jest już suchy nie można zapomnieć o nasączeniu go benzyną zmieszaną z olejem takim, jaki lejemy do zbiornika w skuterze w proporcji 1:1 !!! (można zakupić specjalny olejek do nasączania filtrów powietrza koszt ok. 56zł za 500ml lub 39zł za 250ml - według mnie to totalna głupota). Nie nasączanie filtra niczym może wpłynąć źle na pracę silnika oraz skrócić znacząco jego żywotność. Filtr należy nasączyć tą mieszanką a następnie wycisnąć najlepiej w ręcznik papierowy tek żeby nic z niego nie kapało. Po tych wszystkich zabiegach związanych z czyszczeniem filtra można go włożyć od puszki założyć pokrywkę i przykręcić. Gotowe, teraz skuter powinien pracować lepiej.
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych