Forum GILERA.com.pl: Stalker brak reakcji na gaz ,duszenie się - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Stalker brak reakcji na gaz ,duszenie się Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   bobas81 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 85
  • Rejestracja sob, 08 mar 14
  • Motocykl:Gilera Stalker
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 24 stycznia 2015 - 18:36

Witam.Posiadam stalkera seryjnego jedyna modyfikacja to gaźnik dellorto 17.Gaźnik wymieniłem w tamtym roku wszystko działało prawidłowo.Problem zaczął się jakiś czas temu. Podczas odpalenia,pali ciężko a jak już zaskoczy to potem pali normalnie.Podczas jazdy rozpędza się normalnie do 30-40 km potem jak odkręcam manetkę gazu traci moc i zamula dopiero gdy odpuszczę to wkręca sie na obroty.Dodam,że świeca wypala się prawidłowo kawa z mlekiem.Wymieniłem fajkę z kablem bo była słaba iska ale to nic nie pomoagło.Doloty posprawdzane zmieniony filtr powietrza obudowa filtra cała,membrana była zmieniana razem z gaźnikiem,rolki seria wymieniony dzwon przebieg 15.000.Czy jest to wina regulacji gaźnika? świeca przypominam wypala się prawidłowo.Po wymianie gaźnika śmigał aż miło dobre przyśpieszenie prędkość 80 km/h.Pzdr Ps.dodam ,że dzis strzelił z wydechu podczas odkręcenia manetki gazu...

Użytkownik bobas81 edytował ten post 24 stycznia 2015 - 18:38

0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 24 stycznia 2015 - 21:31

Daj więcej paliwa i zobacz , druga opcja można sprawdzić na drugiej świecy . Jak dasz mniejszą ilość gazu na start to rozpędza się do vmax bez problemu ? A jak traci moc to masz na myśli , że robi buuuu czy przerywa ?
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   bobas81 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 85
  • Rejestracja sob, 08 mar 14
  • Motocykl:Gilera Stalker
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 24 stycznia 2015 - 21:52

Wyświetl postUżytkownik Tom_WrK dnia 24 stycznia 2015 - 21:31 napisał

Daj więcej paliwa i zobacz , druga opcja można sprawdzić na drugiej świecy . Jak dasz mniejszą ilość gazu na start to rozpędza się do vmax bez problemu ? A jak traci moc to masz na myśli , że robi buuuu czy przerywa ?



witam.Sprawdzałem na nowej świecy to samo się dzieje.Po odkręceniu manetki poprostu traci moc i gdy nie odpuszczę manetki poprostu spada nagle moc i predkość czyli tzw buuuu dodam ,że zaczął strzelać z wydechu.Ps jeśli chodzi o mniejszą ilość gazu na start to faktycznie rozpędza się normalnie.Co do regulacji gaźnika nic nie kreciłem poprostu nie bardzo sie na tym znam i nie chcę popierniczyc doszczętnie tego.

Użytkownik bobas81 edytował ten post 24 stycznia 2015 - 21:57

0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   nibiru Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 482
  • Rejestracja nie, 29 lip 12
  • Motocykl:był runner sp
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:DW

Napisano 25 stycznia 2015 - 01:36

Czyściłes gaźnik?
Brak polskich znaków zawdzięczam azjatyckiemu tabletowi.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   bobas81 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 85
  • Rejestracja sob, 08 mar 14
  • Motocykl:Gilera Stalker
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 25 stycznia 2015 - 09:09

Wyświetl postUżytkownik nibiru dnia 25 stycznia 2015 - 01:36 napisał

Czyściłes gaźnik?


Mylisz ,że syfu załapał ? Pamiętam jak mi nie chciał odpalić traktowałem filtr powietrza plakiem dość intensywnie myslisz ,że mogło to go zasyfić? Dodam gaźnik wymieniony w tamtym roku przejechane na nim ok 2000 km starałem tankowć na jednej stacji... Mam nadzieję ,że to tylko gaźnik a nie tłok czy pierścionki...

Użytkownik bobas81 edytował ten post 25 stycznia 2015 - 09:14

0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   nibiru Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 482
  • Rejestracja nie, 29 lip 12
  • Motocykl:był runner sp
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:DW

Napisano 25 stycznia 2015 - 12:04

Zawsze warto spróbować, mógł się jakiś paproch dostać. Pamietam, że kilka dni po zakupie w drodze do pracy: brak wolnych, maksymalnie 30km/h, powyżej tej prędkości szarpanie i duszenie, chmura spalin. Standardowe moczenie w ropie plus kompresor dały efekt :)
Brak polskich znaków zawdzięczam azjatyckiemu tabletowi.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   bobas81 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 85
  • Rejestracja sob, 08 mar 14
  • Motocykl:Gilera Stalker
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 25 stycznia 2015 - 13:11

Gaźnik od nowosci nie był regulowany może to kwestia regulacji ale z tego co się orientuję jak świeca ma odpowiedni kolor to mieszanka jest ok a czy jak wolne obroty sa za wysokie to ma to wpływ na jazdę i objawy opisywane powyżej? A tzw lewe powietrze dostaje się przez nieszczelny króciec... A czy jak jest nieszczelność w obudowie filtra ,bo u mnie uszczelka taka cienka gumowa sparciała może mieć negatywny wpływ? Pzdr Ps. A czy powyższe objawy mogą mieć cos wspólnego z tłokiem ,pierścionkami i brak tej mocy z brakiem odpowiedniej kompresji?

Użytkownik bobas81 edytował ten post 25 stycznia 2015 - 13:17

0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 25 stycznia 2015 - 19:27

Wyświetl postUżytkownik bobas81 dnia 25 stycznia 2015 - 13:11 napisał

Pzdr Ps. A czy powyższe objawy mogą mieć cos wspólnego z tłokiem ,pierścionkami i brak tej mocy z brakiem odpowiedniej kompresji?


Raczej nie , a odpala normalnie bez problemu ? Na początek wyregulować gaźnik , jeśli się nie znasz to może ktos ze znajomych Ci pomoże w tym .
Dołączona grafika
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   bobas81 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 85
  • Rejestracja sob, 08 mar 14
  • Motocykl:Gilera Stalker
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 25 stycznia 2015 - 20:02

Wyświetl postUżytkownik Tom_WrK dnia 25 stycznia 2015 - 19:27 napisał

Raczej nie , a odpala normalnie bez problemu ? Na początek wyregulować gaźnik , jeśli się nie znasz to może ktos ze znajomych Ci pomoże w tym .


Wczoraj go odpalałem to za 5,6 kopnieciem odpalił a dziś z rozrusznika po jakiś 10 sekundach zaczął łapać ale gasną a za 3 czy 4 razem juz załapał.Jest dość zimno trzymam go w garażu bez ogrzeania więc to chyba w miare normalne.Masz rację trzeba zacząć od regulacji i nie zakładać najgorszego.Mam znajomego to mu go podwiozę zakładał mi dellorto 17,5 grzebie trochę w piagio więc wyreguluje mi.Dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi dam znać co i jak .Mam nadzieję ,że w nie długim czasie,jest jeszcze sporo czasu do sezonu ale chciałbym mieć skutra sprawnego jak słońce zacznie przygrzewać . Pzdr

Użytkownik bobas81 edytował ten post 25 stycznia 2015 - 20:03

0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 25 stycznia 2015 - 21:52

Wyświetl postUżytkownik bobas81 dnia 25 stycznia 2015 - 20:02 napisał

Wczoraj go odpalałem to za 5,6 kopnieciem odpalił a dziś z rozrusznika po jakiś 10 sekundach zaczął łapać ale gasną a za 3 czy 4 razem juz załapał.Jest dość zimno trzymam go w garażu bez ogrzeania więc to chyba w miare normalne


Jeśli w zimnym stoi i nie był odpalany jakiś czas to jest ok .

Zacznij od regulacji gaźnika . CO do świecy to po dobrej regulacji ma mieć kolor kawy z mlekiem .

Pozdro i daj znać jak będzie po regulacji .
Dołączona grafika
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   bobas81 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 85
  • Rejestracja sob, 08 mar 14
  • Motocykl:Gilera Stalker
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 26 stycznia 2015 - 18:54

Wyświetl postUżytkownik bobas81 dnia 24 stycznia 2015 - 18:36 napisał

Dodam,że świeca wypala się prawidłowo kawa z mlekiem
Witam.Tyle ,że u mnie właśnie tak jak pisałem wyżej świeca ma właśnie taki kolor...Dam znać po regulacji.Pozdrawiam :-)
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   bobas81 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 85
  • Rejestracja sob, 08 mar 14
  • Motocykl:Gilera Stalker
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 14 marca 2015 - 16:29

Wyświetl postUżytkownik bobas81 dnia 26 stycznia 2015 - 18:54 napisał

Witam.Tyle ,że u mnie właśnie tak jak pisałem wyżej świeca ma właśnie taki kolor...Dam znać po regulacji.Pozdrawiam :-)



Witam.Problem rozwiązany.Winne było uszkodzone ssanie,zmieniłem i wszystko jest ok.Odpala za pierwszym razem nawet po kilku dniowym postoju,nie przerywa i nie zamula podczas jazdy.Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych