Forum GILERA.com.pl: Moja DNA - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Moja DNA Moja DNA Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   BMF_69 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 74
  • Rejestracja wto, 22 lip 14
  • Motocykl:Gilera DNA 125
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 12 kwietnia 2015 - 19:39

Moja DNA
krótko... 2001 rok, seryjna, 125 pojemności :)

Użytkownik BMF_69 edytował ten post 12 kwietnia 2015 - 19:40

0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   BMF_69 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 74
  • Rejestracja wto, 22 lip 14
  • Motocykl:Gilera DNA 125
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 06 września 2015 - 11:58

Kochani, smutna wiadomość :(
w nocy z piątku na sobotę (4-5/09/2015) skradziono moją Gilerkę
skrzydła jak by mi ktoś podciął ;(
DNA zniknęła spod bloku na ul. 1 Sierpnia 36 (02-134) pod moimi oknami - tak to zrobili że nic nie słyszałem
Gdyby ktoś widział w swojej okolicy jakieś ogłoszenie sprzedaży Gilery DNA 125 to byłbym zobowiązany gdyby udało się sprawdzić numer ramy przy oględzinach (mój numer ramy: ZAPM2600000002585)
Jeśli będzie taki sam prośba o info pod 506-025-300 i żeby nie tracić czasu od razu może na policję zgłosić jego obecność w danym miejscu.
druga rzecz na którą warto zwrócić uwagę to tłumik (miał powywiercane 4 dziury na zdjęciu to widać)
Dołączona grafika
gdyby "na częściach" komuś wpadł w oko to będę wdzięczny za info pod powyższym numerem.
Ehhh... upijam się drugi dzień na smutno ;(
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   łecio Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 263
  • Rejestracja sob, 10 sie 13
  • Motocykl:Gilera Runner
  • Rok produkcji:1998

Napisano 06 września 2015 - 12:07

Już dawno rozebrana i poszła w świat niestety dlatrgo ja nigdy nie zostawiam moto na dłużej jak go nie widzę
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 06 września 2015 - 15:48

Szkoda, że zginęła, ale okazja czyni złodzieja . Nie trudno ukraść skuter stojący na mieście, 2 osoby mogą go zajumać w ciągu 1 min i pakować na busa .
Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   BMF_69 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 74
  • Rejestracja wto, 22 lip 14
  • Motocykl:Gilera DNA 125
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 20 stycznia 2016 - 12:04

Kochani, nie uwierzycie co się stało.
dziś odebrałem telefon z komisariatu i uwaga... znaleźli moją Gilerkę :)
nie wiem jeszcze w jakim jest stanie, ale co by nie było moja druga żona wróci do mnie po miesiącach rozłąki
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 20 stycznia 2016 - 13:18

No to super.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 20 stycznia 2016 - 18:03

Szczęściarz! ;)
Dołączona grafika
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Juru Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 4 566
  • Rejestracja sob, 18 lip 09
  • Motocykl:Auto Toyota Corolla E10
  • Rok produkcji:1995
  • Gender:Male
  • Location:Mazury, Pisz

Napisano 21 stycznia 2016 - 21:14

Daj znać w jakim jest stanie i wrzuć jakieś zdjęcia ;)
Runnerka zmieniła właściciela w dniu 11.06.12r...

Bikepics
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   BMF_69 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 74
  • Rejestracja wto, 22 lip 14
  • Motocykl:Gilera DNA 125
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 27 stycznia 2016 - 18:54

odebrałem ją dopiero dzisiaj - wczoraj transport mi "wypadł" więc na dziś to przełożyliśmy.
Ogólnie nie wiem czy zawsze tak jest, ale w moim przypadku Gilera po odnalezieniu została przewieziona na parking policyjny (ul.Włochowska 25/33, Warszawa). W taki wypadku koszta "przechowywania" są po stronie policji do momentu podpisania na komendzie pisemka które uprawnia nas do jej odbioru z parkingu (w takim przypadku na w/w piśmie mamy info że do dnia otrzymania pisma koszty parkingu/przechowywania są po stronie policji). Pani z komendy była na tyle uprzejma,(nie wiem czy to normalna praktyka) że od czasu poinformowania mnie że znaleźli skuter nie musiałem jej odbierać od razu (minęło równo 6 dni).
Jak już na wtorek umówieni byliśmy to byłem u niej rano i przełożyliśmy akcję na środę ze względu na problem z transportem.
Na parkingu wszystko szybko i sprawnie poszło, z papierem na "biurze przepustek" wbijamy głębiej i odbieramy sprzęt.
Trzeba tylko brać poprawkę że nie wrócimy na kołach więc bus/przyczepka tylko wchodzi w grę. Być może dlatego że zdążyłem wyrejestrować swój sprzęt i tablic moich nie było (a inne). Zresztą stan mojej Gilery nie pozwoliłby na jej odpalenie z kluczyka.
poniżej kilka fotek tego co najbardziej ucierpiało. Ogólnie nie jest źle :) - jednak chyba ktoś "na górze" nade mną czuwa :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika - tu widać ucięte kable od stacyjki, na szczęście sama stacyjka nie jest rozjeb@&% więc podłączenie kabli na nowo pewnie pomoże
Dołączona grafika
plastiki to pewnie sam połatam, wyszlifuje i pomaluje na inny kolor (już w zeszłym roku miałem plana żeby na niebiesko ja pociągnąć plastigumą czy czymś w tym rodzaju).

Gdyby ktoś znalazł się w podobnej sytuacji (skradzione moto + wyrejestrowane po kradzieży) to trzeba wziąć poprawkę że jeśli przy numerach VIN były jakieś kombinacje to nie zarejestrujecie ponownie sprzęta w urzędzie transportu.

Zrobiłem rozeznanie przed odebraniem Gilerki i w UM dowiedziałem się że do powtórnej rejestracji potrzebne będzie "oświadczenie/zaświadczenie" z policji że nie było ingerencji w numery VIN. Bez problemu taki papier dostałem (tylko trzeba było o to poprosić, bo Pani która prowadziła moją sprawę wcześniej się z tym nie spotkała) a w urzędzie bez tego gucio załatwicie.

Co do ubezpieczenia, to ja żeby odzyskać składkę (choć na butelkę, żeby zalać smutki :) ) po umorzeniu sprawy wyrejestrowałem moto i anulowałem polisę (wystarczy skan pisma z policji o umorzeniu postępowania wysłany do ubezpieczyciela).

Teraz żeby moto wróciło "do żywych", pierwszy krok to policja (potwierdzenie że nie było ingerencji w numer VIN), potem UM (wydział komunikacji) i rejestrujemy moto ponownie. Jak będą tablice rejestracyjne to udajemy się do ubezpieczyciela i to chyba ostatni krok. :)

Oby nikt nie znalazł się w podobnej sytuacji, bo serio, jak moto zginęło to poczułem się jak by mi ktoś skrzydła podciął.

Teraz czekam na wycenę napraw ale myślę że źle nie będzie. Lusterka ponad to co widać są do wymiany, bo po glebie oba potłuczone. Od chińczyków fajne sobie wezmę z nadzieją że nie będą za krótkie.
Rozpisałem się ale może komuś (w razie kradzieży) ten post pomoże wrócić moto "do obiegu"
Pozdrówki, BMF

Użytkownik BMF_69 edytował ten post 27 stycznia 2016 - 19:05

1

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   nibiru Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 482
  • Rejestracja nie, 29 lip 12
  • Motocykl:był runner sp
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:DW

Napisano 27 stycznia 2016 - 20:03

świetnie że Dna się znalazła :)
Ja mam podobnie jak Ty, tylko moto jest dla mnie ukochanym dzieckiem. Pod koniec listopada miałem nagły koniec sezonu, palec w szynie... Zdjąłem dużą szybę, lustra, tylne koło i przekładnię(robię konwersję hamulca). I nawet nikt nie zdaje sobie sprawy jaki cios w serce dostałem jak po kilku dniach ktoś dla zabawy przewrócił mi maszynę, paliwa trochę zeszło przez odpowietrznik a gdybym nie zdjął szybki i luster miałbym wydatek... Już nie wspomnę o trudzie postawienia maszyny do pionu, przez palec, ogarniecia pokrowca mokrego od paliwa... Kochamy te maszyny :)
Brak polskich znaków zawdzięczam azjatyckiemu tabletowi.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 03 lutego 2016 - 20:04

Słuchaj, a wiadomo kto ją zaimał czy poprostu została porzucona?
Dołączona grafika
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   BMF_69 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 74
  • Rejestracja wto, 22 lip 14
  • Motocykl:Gilera DNA 125
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 04 lutego 2016 - 21:38

odnaleziono ją na parkingu przy kościele w Raszynie. Tuż obok jest posesja której właściciel zadzwonił, że moto stoi od dłuższego czasu.
Tablice miała od BMW C1 (taki dziwny twór z dachem) - sprawdzałem numery tablic na UFG i miała cały czas OC opłacone (ta BMWica znaczysie).
Także może być tak, że właściciel tej BMW zdjął tablice ze swojej maszyny i na moją przymocował. Z papierami BMW mógł jeździć DNA bo póki policja przy rutynowej kontroli nie sprawdzi numeru VIN to wszystko wyglądało OK. A mnie kilka razy na DNA zatrzymali i NIGDY nie sprawdzali zgodności numeru VIN z dowodem rejestracyjnym (tylko przegląd, ubezpieczenie i numer rejestracyjny).
Policjantka z którą rozmawiałem coś mi mówiła, że te tablice wiedza na kogo są i że ta osoba nie zgłaszała ich kradzieży. Ponadto umów kupna/sprzedaży kilka było bez przerejestrowania maszyny z tych tablic na obecnego właściciela. Nie wiem czy złodzieja mają czy po prostu ktoś to kiedyś sprzedał to BMW teraz będzie miał kłopoty bo osoba która je kupiła na tych tablicach przekręt zrobiła (a tablice na poprzedniego właściciela były). Trochę może zawile to wytłumaczyłem, ale tak to zrozumiałem :)
Martwi mnie tylko że z warsztatu nie odzywają się już ponad tydzień. Mieli wycenić naprawy (plastiki połamane/przytarte i lusterka powiedziałem żeby olali), a do zrobienia na oko było podłączenie kabli do stacyjki żeby go odpalić. Potem coś więcej z mechaniki do zrobienia mogłoby wyniknąć.
Jutro chyba się do nich bujnę i zobaczę co słychać. Bo może bardziej się opłaci kupić drugą DNA a tą zostawić na dawce części.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   nibiru Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 482
  • Rejestracja nie, 29 lip 12
  • Motocykl:był runner sp
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:DW

Napisano 05 lutego 2016 - 08:03

Ja myślę że z tym C1 było tak że ktoś faktycznie je sprzedał, ale nie zgłosił tego faktu do urzędu, podobnie jak kupujący. Teraz wszystko jest na koncie "papierowego" właściciela C1.Dlatego należy pamiętać o fakcie zgłaszania sprzedaży, a na umowie oprócz daty pisania godziny sprzedaży.
Brak polskich znaków zawdzięczam azjatyckiemu tabletowi.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 07 lutego 2016 - 16:28

Pewno tablice były kradzione, a nikt tego nie zgłosił, a druga sprawa , że moto zostało porzucone skoro już długi czas tam stało. Policja raczej zainteresowała by się rozszabrowaną stacyjką.
Dołączona grafika
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   BMF_69 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 74
  • Rejestracja wto, 22 lip 14
  • Motocykl:Gilera DNA 125
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 07 lutego 2016 - 19:05

Wyświetl postUżytkownik Tom_WrK dnia 07 lutego 2016 - 16:28 napisał

Pewno tablice były kradzione, a nikt tego nie zgłosił, a druga sprawa , że moto zostało porzucone skoro już długi czas tam stało. Policja raczej zainteresowała by się rozszabrowaną stacyjką.


nie wiem czy stacyjka jakieś wskazówki by im dała, bo kabel ucięty równiutko jakby nożycami. Jedna końcówka zaklejona taśmą izolacyjną.
W odciski palców to chyba raczej by się nie bawili (żeby jakiemuś synkowi posła Gilerkę ukradli to może tak)
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   BMF_69 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 74
  • Rejestracja wto, 22 lip 14
  • Motocykl:Gilera DNA 125
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 12 lutego 2016 - 21:02

Stało się,
w tym roku wcześnie otworzyłem sezon :D
Gilerka zarejestrowana, ubezpieczenie jest, przegląd również.
Troszkę dziś pojeździłem ;)
12-02-2016

Użytkownik BMF_69 edytował ten post 12 lutego 2016 - 21:15

1

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   BMF_69 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 74
  • Rejestracja wto, 22 lip 14
  • Motocykl:Gilera DNA 125
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 23 listopada 2016 - 11:56

Musze się pochwalić :)
kupiłem tłumik do mojej DNA. Wygląda świetnie, nie spodziewałem się że aż tak w dobrym stanie będzie.
Ciekaw jestem jak teraz będzie brzmiała.
1
2
3
a przy okazji podpytam, czy Wy tez nie możecie wklejać tu na forum zdjęć z albumu Google?
Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum. <-- takie coś jest napisane
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 23 listopada 2016 - 16:52

Masz jakis profil prywatny w tym albumie google czy o co z tym chodzi ? Ja mam pliki foto na iv.pl. Minus jest taki, ze zdjecia moga zajmowac jedynie 5 MB/sztuke.
Dołączona grafika
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   BMF_69 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 74
  • Rejestracja wto, 22 lip 14
  • Motocykl:Gilera DNA 125
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 23 listopada 2016 - 22:23

no mam konto na Googlach, w zdjęciach mam te fotki i jak kopiuje adres zdjęcia i wklejam w miejsce między [img] to ten komunikat wywala.
Obczaje sobie tą stronką co Ty podałeś
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 24 listopada 2016 - 12:25

Z tej serwerowni co podałem to masz gotowe linki do wklejania na forum itp, po 4 rodzaje plików generowane automatycznie. Koszt to chyba 1,23zł/ mieś.
Dołączona grafika
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych