Forum GILERA.com.pl: Demontaż licznika w DNA - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Demontaż licznika w DNA jak zdemontować i rozbebeszyć zegary w Gilera DNA Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   BMF_69 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 74
  • Rejestracja wto, 22 lip 14
  • Motocykl:Gilera DNA 125
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 28 maja 2015 - 19:39

Ostatnio zabrałem się za demontaż zegarów w mojej DNA. Ponieważ prędkościomierz nie działa pomyślałem, że spróbuje psiknąć na styki "conectorem" i przeczyszczę przy okazji całe zegary w środku.
Dla każdego komu np. nie działają poprawnie (ciężko się wciskają) guziczki MODE/CLOCK/SET może się przydać ten "poradnik".
Zaczynamy od demontażu zegarów z obudową, odkręcamy 7 śrubek. Całość wyjdzie do góry, trzeba wtedy odłączyć kostkę i kabelek od zasilania podświetlenia (to ten co wystaje z tyłu).

Dołączona grafika

Kolejny krok to odkręcenie 3 nakrętek z tyłu zegarów, po tym zabiegu licznik wyjdzie z obudowy i odsłoni kolejne śrubki na jego rewersie.

Dołączona grafika

Odkręcamy wszystkie 7 szt. i praktycznie mamy już dostęp do wszystkiego wewnątrz.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Zielona płytka wyjdzie do góry z całym "systemem". Jeśli mamy kurz lub inne zabrudzenia między ekranem a szybką, to możemy zdjąć jeszcze wierzchnią osłonkę wyświetlacza (mocowana jest w dwóch miejscach na "zatrzaski", podważamy je płaskim śrubokrętem i całość zejdzie do góry).

Dołączona grafika

Po wyjęciu licznika pozostanie nam obudowa a w niej szybka i przyciski MODE/CLOCK/SET, można to wszystko wymyć. Nie wiem jakim cudem ale u mnie było tam sporo syfu, powiedział bym wręcz ziemi :/

Dołączona grafika

Po wyczyszczeniu wszystkiego składamy w odwrotnej kolejności (tyle że wygodniej będzie na licznik z włożonymi "patyczkami" nałożyć "klosz" z obudową, tak żeby zegary były do góry).
Jeśli ktoś miał problemy z wciśnięciem w/w przycisków (M/C/S) to trzeba zwrócić uwagę na wspomniane plastikowe "patyczki" które przenoszą ucisk z klawiszy na przyciski na płytce. Może się zdarzyć że któryś z tych patyczków będzie pęknięty/złamany co powoduje że przyciski nie działają. W zastępstwie na pewno czegoś innego o podobnej długości i grubości będzie można użyć.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Podsumowując, demontaż tego to nic trudnego, można by pewnie jeszcze bardziej to rozbebeszyć (zdjąć prędkościomierz) z tyłu są dwie śrubki, ale miałem problem ze zdjęciem wskazówki więc nie ruszałem tego.
Cały ten zabieg nie przywrócił moich zegarów do życia, ale mam satysfakcję, że próbowałem i w środku są czyściutkie :)
Jeśli w złym dziale to dałem, to przenieście proszę.
Mam nadzieję że komuś to pomoże, bo jednak zobaczyć coś to lepiej niż tysiąc słów usłyszeć :)
Pozdrówki, BMF
2

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 30 maja 2015 - 10:33

Ciekawy artykuł , przeniosę i podkleję do innego działu żeby nie trzeba było szukać ;)
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   biosqn Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 183
  • Rejestracja nie, 17 lut 13
  • Motocykl:DNA 50 GP eXperience
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Holandia

Napisano 04 czerwca 2015 - 17:19

Mogłeś zrobić zdjęcie góry płytki. U mnie jedna część jest przepalona i pewnie dlatego nie mogę zmienić z mil na km. Niestety nie mam możliwości dowiedzenia się co to za część gdyż wypaliło dużą dziurę :/ Jeśli masz to proszę o wrzucenie, być może się przyda.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   BMF_69 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 74
  • Rejestracja wto, 22 lip 14
  • Motocykl:Gilera DNA 125
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 08 czerwca 2015 - 18:22

niestety ale bardziej rozłożyć się go bałem. Żeby widzieć wlutowane części trzeba by obrotościomierz zdjąć. Nie mogłem sobie z tym poradzić, a nie chciałem na siłę :/

Użytkownik BMF_69 edytował ten post 08 czerwca 2015 - 18:23

0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych