Forum GILERA.com.pl: Zanikanie iskry - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Zanikanie iskry Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Hezio Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 9
  • Rejestracja pon, 26 maj 14
  • Motocykl:Derbi Gp1 Open
  • Rok produkcji:2009

Napisano 08 czerwca 2015 - 17:29

Witam. Mam problem, jechałem skuterem i nagle zaczął przerywać. Zgasł i nie chciał odpalić. Po pewnym czasie odpalił na chwilę lecz znowu przerywał i nie trzymał obrotów. Wyczyściłem gaźnik i zmieniłem świecę. Odpalił i znowu przerywał. Ponownie zgasł i nie odpalał, iskry już nie miał. Na następny dzień sprawdziłem iskrę i raz ma raz nie ma. Jak się kręci jest i po kilku sekundach znika. Czy może być przyczyną tego cewko-moduł, jak myślicie?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   bobas81 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 85
  • Rejestracja sob, 08 mar 14
  • Motocykl:Gilera Stalker
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 08 czerwca 2015 - 18:52

Witam.U mnie był podobny problem.Pierwsze co to też sprawdziłem cewko moduł ale okazał się sprawny.Rozkręć lewy boczek tam znajdują się kable od wysokiego napięcia w oryginale kable są w takim gumowym fartuchu(osłonie)wypnij je posprawdzaj czy nie są zaśniedziałe jak tak to oczyść psiknij WD40 i wepnij z powrotem .Ułóż tak kable w tym fartuchu aby otwór był do góry i podwiąż opaską tylko aby kable nie były zbyt napięte bo potrafią się wysunąć.U mnie stało to się po sporej ulewie,po prostu kable zamokły i stąd brak tej iskry.Pzdr


Ps.Mam stalkera nie zwróciłem uwagi ,że masz Derbi Gp1 Open nie wiem gdzie w Twoim skucie są kable...Opisałem problem na moim przykładzie.PZDR

Użytkownik bobas81 edytował ten post 08 czerwca 2015 - 18:57

0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Hezio Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 9
  • Rejestracja pon, 26 maj 14
  • Motocykl:Derbi Gp1 Open
  • Rok produkcji:2009

Napisano 16 czerwca 2015 - 00:13

Dzięki za pomoc ale niestety nie udało się nic zdziałać. Posprawdzałem kable, styki i nic. Pali po pewnym czasie postoju trzymam manetkę np.3/4 a on dozuje sobie jak chce. Dodaje gazu i przestaje znowu dodaje i przestaje.

Użytkownik Juru edytował ten post 19 czerwca 2015 - 20:25

0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Hezio Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 9
  • Rejestracja pon, 26 maj 14
  • Motocykl:Derbi Gp1 Open
  • Rok produkcji:2009

Napisano 25 lipca 2015 - 00:19

Po dłuższej przerwie ponownie walczę ze skuterem. Iskra po kilku sekundach kręcenia rozrusznikiem znika i nie ma jej przez dłuższy czas. Podejrzewam ze przyczyną może być wcześniej wspomniany cewko-moduł lub regulator napięcia. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić regulatora. Na kablu idącym od cewki zapłonowej jest napięcie. Tu mam pytanie do was czy regulator napięcia ma wpływ na zapłon ( Juru w jednym z tematów pisał ze nie, lecz chce się upewnić czy dotyczy to też nowego modelu).
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 07 sierpnia 2015 - 06:47

Sprawdzałeś na innej świecy ?
Dołączona grafika
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych