Forum GILERA.com.pl: Jaki gaźnik do 70cc - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Jaki gaźnik do 70cc Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Erynio^^ Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 22
  • Rejestracja pią, 05 cze 15
  • Motocykl:Gilera DNA 50/70
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male
  • Location:świętokrzyskie

Napisano 13 czerwca 2015 - 20:53

Witam, mam Gilerę DNA 50 przerobioną przez poprzedniego właściciela na 70cc. I jakaś taka jest mułowata :( .

v-max to 65 czasem 70 km/h (z górki 70)

zbiera się też średnio

koleś próbował robić tuning :
Cylinder 70cc (chyba chyński)
nowy zawór membeanowy polini
sprzęgło polini
pasek
rolki
no i pozdejmował blokady.

Mi się wydaje, znaczy z tego co czytałem że to może być za mały gaźnik, ale jak tak to czy lepiej go wymienić (i tak jest trochę porysowany wewnątrz wokół tłoczka), a może wystaczy wymienić dysze - jak tak to na jaką??

P.S. Nie da się go wyregulować. śruba od obrotów jest dokręcona na maksa i gaśnie. Musiałem jeszcze trochę odkręcić śrubę od gazu żeby cały czas trochę ciągła. :(
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   biosqn Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 183
  • Rejestracja nie, 17 lut 13
  • Motocykl:DNA 50 GP eXperience
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Holandia

Napisano 17 czerwca 2015 - 06:55

Na dellorto 17,5ed i dyszy min 65 powinien jeździć więcej niż 70. Pasowało by sprawdzić kolor świecy, ewentualnie wyregulować. No ale piszesz, że śróbka od obr na max. W moim przypadku winna była kostka biegnąca do magneta, w której nie łączyło. Dokładnie to czerwony kabelek od czujnika obrotów przez co skuter ciągle miał za niskie obroty i gaźnik nie chciał dać się regulować. Sprawdź rozmiar dyszy, kolor świecy (jaką masz?) Jak wyregulujesz dobrze, skuter powinien startować bez problemu. Jeśli dookoła tłoczka są rysy a nie masz problemów ze skuterem typu zwiększające się obr, jazdą itd to raczej nie to. Co prawda nie mam pojęcia jak ktoś tam porysował, jak tłoczek z plasitku ale... Sprawdź jaki masz pasek, jego oznaczenia, uszczellniacze wału czy są suche.
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych