Forum GILERA.com.pl: Oleista maź na wydechu i końcówce - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Oleista maź na wydechu i końcówce nie dopala??? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 24 czerwca 2015 - 13:12

Witam Panowie. Na wstepie male wytlumaczenie moich poprzednich problemow tj z zaplonem. Musze napisac bo ciekawa usterka byla. Palilo cewki lub modul. Dlaczego? Otoz moj magik to znalazl po 2 tyg grzebania. Ktos bardzo inteligentny poprowadzil w instalacji bezposrednio z aku + na cewki w zaplonie. To tez caly czas sie grzaly i palilo je lub modul. A otoz aktualny problem. Ktory jest ze mna odkad jest nowy wydech Gianneli Extra V2. Od roku go mam. Mieszanke robie sam. I zawsze przykladam sie do tego. Strzykawka odmierzam zawsze na 1l benzyny 20ml oleju. Pompka podlaczona w zamkniety obieg do zbiornika. Otoz.. przy koncowce wydechu jak i przy wyjsciu z cylka sa zacieki z mazi jakby nie dopalał oleju. Mieszanka paliwa jak i mieszanka wyregulowana na gazniku idealnie swieca troche ciemniejsza kawa z mlekiem. Toffi ze tak powiem. Jakkolwiek nie ustawie mieszanki problem nie znika. Testowalem na 3 swiecach. BR7ES BR9ES I B9EG-niklowana. No i ma irydowce jeden dzien. No i nic. Nie wiem co moze byc. I przy zimnym na starcoe jakby mial odcinke musze pokrecic manetka jak soe troche rozpedzi przepali i ma kopyto. Musze tak z 15 min pojezdzic zeby na starcie nie "odcinal" nagrac film? Czy wiecie ocb..? Pozdro

P.S. Ta maź jest koloru szarego jak tawot..

Użytkownik BlueArrow edytował ten post 24 czerwca 2015 - 13:14

0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Juru Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 4 566
  • Rejestracja sob, 18 lip 09
  • Motocykl:Auto Toyota Corolla E10
  • Rok produkcji:1995
  • Gender:Male
  • Location:Mazury, Pisz

Napisano 24 czerwca 2015 - 20:34

Co do tego przerywania na zimnym to norma w silnikach P/G, u mnie było tak samo także nie ma co się tym przejmować, ten typ tak ma. A co do oleju to jakiego używasz do mieszanki? Syntetyk, mineralny? Bo pewnie w jakości oleju tkwi przyczyna.
Runnerka zmieniła właściciela w dniu 11.06.12r...

Bikepics
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 25 czerwca 2015 - 13:58

Juru. Uzywalem zawsze castrol actevo semi syntetyk. Wczesniej mialem wydech metrakita i sie tak nie dzialo. Poza tym mam tez luzna blaszke oslony koncowki wydechu ta z logo titanium. Ale to norma w nowych wydwchach pewnie. Zanitowalem zeby nie latala ale to raczej nie to. Na metrakicoe uzywalem power1racing bo udalo mi sie kupic 10 l w przystepnej cenie. No ale od roku na actevo jezdze a problem pojawil sie na tym wydechu
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Juru Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 4 566
  • Rejestracja sob, 18 lip 09
  • Motocykl:Auto Toyota Corolla E10
  • Rok produkcji:1995
  • Gender:Male
  • Location:Mazury, Pisz

Napisano 29 czerwca 2015 - 23:01

Spróbuj na innym oleju żeby to wyeliminować :)
Runnerka zmieniła właściciela w dniu 11.06.12r...

Bikepics
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 30 czerwca 2015 - 01:58

Ostatnio zabraklo mi paliwa bo przepalila sie dioda rezerwy.. na szczescie blisko stacja ale oleju brak bo mieszanke robie. Kupilem 100ml oleju polsyntetyka czeraony Flux. Musialem zaryzykowac. Wlalem cala setke zalalem 5l benzynki. Troche mocniej kopcil na wolnych i na zimnym. Ale.. jakby mniej tego zacieku. Czyscilem dokladnie dzien przed tym zdarzeniem. Wczoraj zalalem 5l na swoim oleju actevo zobaczymy jak bedzie.
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych