Forum GILERA.com.pl: po wymianie rozrządu brak kompresji, prawdopodobnie żle założyłem łańcuszek - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

po wymianie rozrządu brak kompresji, prawdopodobnie żle założyłem łańcuszek po wymianie rozrządu brak kompresji, prawdopodobnie żle założyłem łańc Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   rafal.konin Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 1
  • Rejestracja wto, 30 cze 15
  • Motocykl:gilera dna 125
  • Rok produkcji:2003

Napisano 30 czerwca 2015 - 19:29

Witam koledzy. Wymieniałem w swojej gilerze dna 125 cylinder tłok pierścienie, a przy okazji "rozbiórki" zauważyłem że łańcuszek rozrządu za bardzo daje się odciągać od zębatki. Zamówiełem więc sobie nowy rozrząd i wymieniłem. Niestety po złożeniu silnika w ramę okazało się że kompresji nie ma ani trochę. Prawdopodobnie źle jest ustawiony rozrząd. Niby zaznaczyłem sobie korektorem w kilku miejscach ale jednak coś musiało pójść nie tak. Dziś silnik rozebrałem i szukałem jakichś firmowych znaczków na ustawienie rozrządu, jednak po zdjęciu pokrywy zaworów znalazłem tylko nabite cyfry na zębatce. Cyfrę 2 i cyfrę 4 ze strzałkami. Pomoże mi ktoś jak prawidłowo ustawić ten rozrząd? Można powiedzieć że kompresji nie ma w ogóle. Na pewno nie jest to wina cylindra, bo kupiłem nowy markowy wraz z dopasowanym tłokiem i pierścieniami. Na 99% stawiam na niedomykający się zawór przez źle założony przeze mnie rozrząd
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych