Forum GILERA.com.pl: nie wchodzi na obr przerywa - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

nie wchodzi na obr przerywa wiem ze bylo ale u mnie jakby co innego... Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 01 lipca 2015 - 13:51

Witam. Wczoraj dopadla mnie klątwa. A raczej Gilerke. Czyscilem filtr i gaznik no i regulacja. Zlozylem wszystko odpalila na strzala. Manetka krece i nie chce wejsc na obroty. Jak skrece srubke mieszanki to gasnie jak nalezy. Manetka krece i tak jakby swieca przerywala. Sprawdzialem na 3 swiecach. Br9es br7es i b9eg. Na kazdej to samo. Iskra dobra mam drugi modul podlaczylem i dalej to samo. Gaznik czyscilem juz kilka razy nie rozumiem juz co soe dzieje... nie da sie nawet ruszyc leeedwo centymetry pokonuje na podniesieonym kole wolno sie kreci.. nie chce zlapac mocy jakby byl przytkany albo mial zla iskre a ma dobra.. ktos cos pomoze mial podobny przypadek?? Moglem jednak nie czyscic tego gaznika. He.
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 01 lipca 2015 - 21:37

Skoro to po czyszczeniu gaznika sie stalo, to rezbierz go jeszcze raz, moze cos nie tak zlozyles.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 01 lipca 2015 - 22:06

Czyscilem go kilka razy nawet dzisiaj z 3 razy.. niemozliwe ze zle zlozylem. To raczej cos z zaplonem ale dopiero co miesiac temu robilem generalny remont razem z elektryka wszystko oryginalne nie zadne zamienniki. Mam drugi sprawny cewkomodul, i na nim bez zmian. Moze kupie nowa swiece i bedzie git. Bo mam 3 jedna miesiac od remontu ale czyscilem ja i moze srubokrecikiem cos uszkodzilem ale na dwoch innych swiecach bez zmian. Odpala na dotyk. A z kopki to wystarczy ze reka rusze i pali. Nie mam juz pojecia co jest. Moze cos z zaworem moze ma przeswity, albo jakis syf mi wpadl do komory i nie moze przepalić.. moge nagrac jutro film wrzucic na yt i dac linka tutaj. Na sluch to inaczej niz piszac bo nie kazdy potrafi zrozumiec ze przerywa noe wchodzi na obroty manetka na cull nawet a chodzi moze na 2 tys albo ciut mniej.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   QAZ--x Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 24
  • Rejestracja wto, 20 mar 12
  • Motocykl:Gilera Runner SP
  • Rok produkcji:2009
  • Gender:Male
  • Location:Lubelskie

Napisano 01 lipca 2015 - 22:46

Może jakieś lewe powietrze gdzieś łapie ?
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 02 lipca 2015 - 14:25

Wszystko szczelne jedyna mozliwosc to wejscie na olej ale sam robie mieszanke i to wejscie jest zaslepione.. ale to sie zaczelo dziac po czyszczeniu otp tak o nagle. Zaeaz wrzuce linka na yt zobaczycie jak pracuje motor. Ja mysle ze to cos z zaplonem. Mam nadzieje ze nie z cewkami.. bo dopiero do wydalem na instalacje i czesci zaplonu ponad 500zl

Użytkownik BlueArrow edytował ten post 02 lipca 2015 - 14:36

0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 02 lipca 2015 - 14:34

https://m.youtube.co...h?v=pnuC7ub2bAo

Użytkownik BlueArrow edytował ten post 02 lipca 2015 - 14:35

0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 02 lipca 2015 - 17:49

Jak pochodzi na wolnych obrotach i złapie trochę temperatury to też tak się dzieje ? śrubki od regulacji jak masz ustawione ? jeżeli przed czyszczeniem gaźnika było ok to zapłon i elektryka nie mają nic do rzeczy, powinno być git . Fajke ściągałeś przed/w trakcie czyszczenia gaźnika ?

świeca mokra jest bo widzę , że kopci trochę ? sprawdź szczelność jeszcze raz na obydwu króćcach i czy w dyszę paproch nie wleciał. Zawór też możesz przejrzeć, ale z nim raczej wszystko ok. Tak jakby paliwa za mało dostawał. Manetkę jak weźmiesz na maksa to go zdusi czy dalej przerywa ?
Dołączona grafika
1

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 02 lipca 2015 - 21:03

Na cilmie mam caly czas pelna manetke potem puszczam idaje powoli na full. Na pelnej manetce pracowal na filmiku... mi sie wydaje ze cos wlecialo w zawor i klapy albo jedna z nich nie do konca sie zamyka. Mialem carbonowe polini plytki. Mam seryjne uzywane od innego dostalem w serwisie gratis pare pierdoł. Jutro wyjme zawor jesli bede mial czas choc zalezy mi zrobic to jak najszybciej. Popatrze itp. Masakra z ta gilera dwa lata ciagle problemy a sprzedac nie moge nawet za 1200... a mialem okazje kupic sp 2009 9tys przebiego z wentylatorem na chlodnicy od znajomego za 2600.. i niestety moja sie nie sprzedala i nie mialem kasy:( a ladniutka byla
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 03 lipca 2015 - 06:42

Jak dla mnie to dzwiek jak by go zalewalo. Zobacz swiece jak wyglada.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 03 lipca 2015 - 09:04

Sprawdź świece i zawór czy nie ma prześwitów.
Dołączona grafika
1

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 03 lipca 2015 - 22:00

Otoz tak.. sytuacja woglada nastepujaco.. faktycznie zalewal sie. Grzebalem wymyslalem byle tylko dojechac z dzialek do domu 5km. I bez filtra jako tako chodzil, ciezko troszke ale dalo sie jechac. Ale meega halas. Probowalem sama puche bez wkladki zalozyc i sytuacja jak na filmiku. Wyjalem podczas pracujacego silnika automat ssania i nagle jakby RedBulla wypila. Nagle wszysyko ok wlrecala sie na obr jak marzenie.. i jezdzi tak jak marzenie bez ssania i wkladu filtra w puszce. Wlot do filtra tymczasowo na czas drogi jak i miejsce na automat ssania zafiltrowalem pończochą haha. Ale musialem dojechac do domu. I teraz pytanie.. co kurna zroboc zeby bylo jak wczesniej??. Wyjmowalem tez zawor i zauwazylem dziwna rzecz. Plytki carbon ale.. jedna polini bez przeswitos a druga n/n z maciupkim przeswitem. I lekutko nadkruszony naroznik przy krawedzi. I ta n/n jest ciensza i co za tym idzie bardziej miskka tak chyba nie powinno byc?
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 03 lipca 2015 - 23:38

Odepnij ssanie na kostce i podlacz na krotko do baterii. Jezeli dziala, czyli wysuwa sie to sprawdz przewod dochodzacy do kostki. Moze ci sie cos urwalo jak odlaczales czyszczac gaznik, a jezeli nie dziala to zmien na reczne i po sprawie. Membrany generalnie powinny byc tej samej grubosci, ale dwie rozne to tez nie problem i nie jest powodem zalewania.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 04 lipca 2015 - 07:41

Ale już prześwit na jednej z membran ma pewno nie sprzyja prawidłowej pracy silnika i po pierwsze przez to zalewa go bo membrana się nie domyka, a po drugie silnika pracuje nie równo. Co do ssania do sprawdź jak Witek mówi, osobiści już dawno wywaliłem automat i mam ręczne od motoforce - zupełnie co innego i bez problemowe zapalanie.
Dołączona grafika
1

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 04 lipca 2015 - 17:52

Tylko sprawa wyglada z tym ssaniem tak ze wystarczy ze przyloze a nie zatkam palcem tylko przyloze palucha do wejscia na ssanie i juz przygasa jak dotkne gaśnie. Jak wloze ssanie pracuje jak na filmie. Nialem nowe ssanie dzialajace sprawdzalem podlaczylem dzialalo wlozylem w gaznik i juz znow to samo. Jak wloze gabke w filter to juz wogole bez zycia. Sprawdzane na gazniku dellorto 17,5 i weber 12. Na tym i na ttm to samo. Na pewno jakis odczynnik ma przeswit na membranie ale nie jestem pewien czy to tylko plytki...
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych