Forum GILERA.com.pl: Słabiutka iskra - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Słabiutka iskra Gilerka zgasła w tunelu. Po odkręceniu świecy była cała mokra,. Po wy Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   pawelek_rogozinski Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 1
  • Rejestracja pon, 05 paź 15
  • Motocykl:gilera runner 125
  • Rok produkcji:1998

Napisano 05 października 2015 - 07:21

Zacznę od tego że zaraz po zakupie i 3 miesiące potem miałem piękną mocną niebieską iskrę, która głośno cykała w jednym tym samym miejscu. Przed wczoraj Gilerka zgasła mi w tunelu w czasie gdy ruszałem pod górę po tym jak sie zwolnił korek aut. Po odkręceniu świecy, elektrody były całe mokre. Po wysuszeniu (wypaleniu nad kuchenką) iskry nie było w ogóle. Kupiłem świecę za 60 zł dedykowaną do takiego silnika. Nie sprawdzając najsampierw czy jest iskra, wkręciłem świece w głowicę. Motor odpalił od razu. Zrobiłem 100 km, odkręciłem świecę i zobaczyłem że jako tako dobrze wygląda. Nie jest zasmolona tylko jasno brązowa. Sprawdziłem iskrę i co się okazało.. iskra jest słabiuteńka. Prawie jej nie widać. Wali co raz to w innym miejscu, czasami ma kolor niebieski przechodzący w czerwony. Nie zauważyłem spadku mocy ani żadnych innych niepokojących objawów, a wręcz przeciwnie-zauważyłem że spalanie bardzo się zmniejszyło, bo na 100 km spaliłem około 3 litry a paliła mi 4,5 l. czasami nawet potrafiła 5. Podłączyłem do fajki kilka świec m. in. samochodowe, od pilarki spalinowej ( tak tylko na próbę wizualną, nie wkręcając ich bo i tak by nie pasowały ) i na każdej świecy jest dokładnie taka sama kiepska iskra.

Czy to może być oznaka że już kończy żywot jakaś elektryczna część?

Czy jeździć tak i się nie przejmować?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Juru Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 4 566
  • Rejestracja sob, 18 lip 09
  • Motocykl:Auto Toyota Corolla E10
  • Rok produkcji:1995
  • Gender:Male
  • Location:Mazury, Pisz

Napisano 20 października 2015 - 08:31

Na początek możesz zmienić przewód wysokiego napięcia z fajką, może mają przebicie. Jeśli to nie pomoże najprawdopodobniej cewkomoduł jest walnięty.
Runnerka zmieniła właściciela w dniu 11.06.12r...

Bikepics
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych