Forum GILERA.com.pl: fx 125 2T - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

fx 125 2T Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   anzelmon1 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 12
  • Rejestracja nie, 06 gru 15
  • Motocykl:Runner FX 125
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 06 grudnia 2015 - 09:54

Cześć.

Jestem tutaj nowy więc milo mi was poznać :)

Mam takie małe dwa pytanka :) mało grzebałem na forum i chciał bym się dowiedzieć w jaki sposób zamontować tarczę hamulcową z tyłu :) wiem, że się da bo już kiedyś coś takiego widziałem. Wiecie o co mi chodzi :P co mi będzie potrzebne oprócz tarczy zacisku, przewodów itp itp. A pytam bo mam bebenek z tyłu ;] hamuje igła ale to tylko z powodów estetycznych chciał bym zmienić.

Drugie pytanie brzmi czy ma ktoś używany wydech do tego potwora ^^ nie chcę się bawić w nówki bo takie coś według mnie jest bez sensem ;p rozumiem gaźnik czy tam cylek no ale wydech mogę kupić używany ;d wiec jeśli ktoś by miał to proszę o sygnał :]

Pozdrawiam ;L)
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 06 grudnia 2015 - 11:15

Witam na naszym forum;).
Żeby mieć tarcze z tyłu i zrobić to bezpiecznie to musisz kupić karter od nowszego modelu z tarczą i pompkę hamulcową raczem z kalmką, to wszystko przełożyć do swojeego skutera. Nie wiem jak z mocowaniem do kierownicy i druga sprawa plastik przykrywający zbiorniczek płyny hamulcowego z lewej strony nie będzie pasować , wiec trzeba kupić i to.

Co do wydechu to rynek raczej jest stosunkowo martwy, jakieś nówki można kupić, ale to koszt pewnie w uj . Jak chcesz osiągi to kup wydech od 180, odnów go do tego cylek malossiego 172 cc i będzie taki ogień pałka mieknie XD

Użytkownik Juru edytował ten post 06 grudnia 2015 - 23:57

Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 06 grudnia 2015 - 16:36

Używanego wydechu do tej pojemności nie znajdziesz, no chyba że ci o seryjny chodzi to pewnie łatwiej, choć też mogą być problemy.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   anzelmon1 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 12
  • Rejestracja nie, 06 gru 15
  • Motocykl:Runner FX 125
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 07 grudnia 2015 - 15:22

Uhmmm dobra juz z grubsza czaje sytuację :-D w sumie nie pomyślałem o wydechu że 180 ale warto to przemyśleć. No to chyba mi odpadnie ta tarcza bo nawet nie mam czasu coś pojedzic a gdzie tu mowa o rozbieraniu silnika 😄 dzięki wielkie za odpowiedzi. . Mam jeszcze takie małe pytanko czy ma ktoś jakiegoś porzadnego gościa który zajmuje się lagami? Bo mam tak wytyrane z przodu że jak pójdą na dol to już nie odbijają w górę a na zakrętach jednak czuć to ze nie ma przyczepności z przodu. Jak coś to nawet mogę wysłać kurierem tete lagilagi no chyba że ktoś ma kogoś zz okolicy Krakowa albo Wieliczki to było by miło ^^
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   nibiru Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 482
  • Rejestracja nie, 29 lip 12
  • Motocykl:był runner sp
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:DW

Napisano 07 grudnia 2015 - 19:50

Lagi to można samemu ogarnąć. Potrzebne są cienkie wkretaki i szczypce do segerów. Ja już trzy pary lag zregenerowałem, w tym jedne "usd". Jest nawet powszechny dostęp do schematów, trzeba tylko chcieć ubabrać się w brudach ;)
Brak polskich znaków zawdzięczam azjatyckiemu tabletowi.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   anzelmon1 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 12
  • Rejestracja nie, 06 gru 15
  • Motocykl:Runner FX 125
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 08 grudnia 2015 - 10:19

Kolego nie chodzi o babranie w brudach tylko o to że ja nie mam na to czasu.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 10 grudnia 2015 - 10:33

W taki razie , temat jest do ogarnięcia. Możesz komuś zlecić żeby rozebrAł ci lagi, przesmarował, wymienił uszczelniacze i tyle. Ewentualnie można kupić lagi Up'sy z nowszego modelu o większej poejmności.Są ogólnie trwalsze i lepiej amortyzują, tyle , że trzeba wiedzieć co się kupuje żeby złomu nie kupić
Dołączona grafika
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   anzelmon1 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 12
  • Rejestracja nie, 06 gru 15
  • Motocykl:Runner FX 125
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 13 grudnia 2015 - 09:43

Tylko, że jeśli bym chciał kupić lagi z nowszego modelu to musiał bym razem ze sztycą kupić tak? Ogólnie to ogarnąłem dobry warsztat nie daleko mnie i powiedzieli, że to zrobią i jeśli będą dostępne i będą wymagane to nabiją panewki żeby skasować luz. Jak znajdę tylko czas w tygodniu to zawiozę im motor.

Powiem wam, że jeździłem wczoraj i coś jak by odblokowało lagi i jechało się w miarę komfortowo. Nie podoba mi się to, że schodzą dość nisko na postoju a co dopiero musi być w czasie jazdy hehe :) Pozdrawiam :)
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych