Forum GILERA.com.pl: Regulacja napędu oraz gaźnika - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

  • (7 stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Regulacja napędu oraz gaźnika wątek zbiorowy Oceń temat: -----

#121 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 01 września 2015 - 01:48

Witam. Mój set skromny..
Cylek china50 niestety mialem malo kasy a potrzeba byla pilna.
Wydech Giannelli Extra V2(podobno niskoobrotowy :/)
gaźnik weber 12 na dyszy 68.
Wario i sprzęglo seria.
rolki 5,5g Giannelli.
Sprezyna seria, sprezynki top racing 15% miekkie.

Runni startuje od pierwszego ruchu manetka i uzyskuje tak na ucho ok 5,6tys. Plynnie przyspiesza ale jest malo zrywna,brakuje jej kopa na starcie.
Myslicie,czy jak włoze docisk medium i sprezynki tez sredniej twardosci bedzie poprawa? Chce zeby chociaz na szutrze ze startu zamielił...
Przyspiesza plynnie,ale v-max to licznikowe 90/95 wg kilku gps i auta 70/72 km/h. Sprawdzałen tez na rolkach 4.3g i 7g i bez zadnej roznicy procz wkrecania sie na obroty. Na 5.5 jest plynnie ale startu nic nie zmienia. Moim zdaniem to troche lipa.. kompresja 8,5.dodam tyle ze pasek na wykonczeniu. Kupuje nowy niebawem dlatego tez pytanie co kupic, zeby poszlo za 1zamahem.

Użytkownik BlueArrow edytował ten post 01 września 2015 - 02:17

0

#122 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 02 września 2015 - 08:01

Nie znam tego wydechu, odrazu mówie . Jak ma muła na starcie to na początek sam docisk medium a później sprężynki.
Dołączona grafika
1

#123 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 06 września 2015 - 16:52

Centralka seria wsadzilem sprezynki srednie. Mialem miekkie. Ale zauwazylem ze padek ma juz 16,8mm! :o wiec zastosowalem podkladke wariatora i juz jest duuuuzo lepiej. Wiec pasek do wymiany przy okazji wsadze multivara czy moze lepiej polini hi speed albo top racing sv1?
0

#124 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 06 września 2015 - 17:13

Malossi mutivar , stary i sprawdzony . Ten hi speed to chyba na 9 rolek jest.
Dołączona grafika
0

#125 Użytkownik nie jest zalogowany   BlueArrow Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 90
  • Rejestracja śro, 16 paź 13
  • Motocykl:Runner 50 DD
  • Rok produkcji:2001
  • Gender:Male
  • Location:Poznań
  • Interests:Szuru buru

Napisano 14 września 2015 - 21:58

Hi speed to to samo co speed controll tyle ze ma chromowany talerz i jest na 6 rolek nie 9. Wg znajomego co u mielocha pracuje tu w Poznaniu to na serie lepszy poliniak ale multivar tez daje duza poprawe. Chce kupic multivara,pasek, i docisk medium. Mam kilka par rolek 4.3 5.5 7.0 dojda te od multivara sprezynki mam +15% i+30% top racinga. Zaloze multivara i docisk medium i zobaczymy. Choc chce dodac iz zmiana sprezynek z miekkich na srednie nic nie dala przy starcie.. rusza z dolnych obrotow i nie ma sily sie wkrecic.
0

#126 Użytkownik nie jest zalogowany   IktornGumisie Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 0
  • Rejestracja sob, 06 lut 16
  • Motocykl:Gilera Runner SP50
  • Rok produkcji:2008

Napisano 06 lutego 2016 - 01:25

Cześć, mam następujące pytanie :
W Gilerze miałem uszkodzony układ zasilania paliwem, zatem bez zbędnych ceregieli postanowiłem zainwestować parę złotych i kupić fabrycznie nowe komponenty :

Puszka filtra powietrza Motoforce
Gaźnik Dellorto PHVA 17,5 + ssanie automatyczne Dellorto
Króciec ssący Motoforce.

W skuterze oprócz tego jest Streetrace 70ccm oraz wydech LV RR. Z racji tego, że jest trochę zimno, mam problem z regulacją gaźnika. Dysza w nim to 65, wolnych 34. W puszce filtra jest zamonotwana rurka gumowa na wejściu. Na fabrycznych ustawieniach gaźnika, skuter nie odpalał, tzn od razu gasł po puszczeniu manetki. Wyregulowałem wolne obroty bez ruszania śruby składu mieszanki. Kiedy chciałem się zabrać za tę śrubkę, zdębiałem, bo na "dzień dobry" była wykręcona o dokładnie 8 obrotów. Na tym ustawieniu skuter w miarę dobrze się zbierał. Po wkręceniu jej do maksa i wykręceniu o 2.5 obrotu skuter ma muła na niskich obrtach i źle schodzi, nie jest to płynne i szybkie. Mam dwa pytania - jaka dysza główna? mam 10szt w zakresie 70-90. Jaka będzie optymalna dla mojego setupu? Czy warto na dzień dobry włożyć np 75? Jeśli tak, to czy zwiększać dolot powietrza poprzez modyfikacje puszki? Ta puszka to Motoforce. Myslicie że ona ma zwężkę w środku? czy jest odblokowana? świeca jest akutalnie mokra na gwincie, ciemno brązowa i nadpalona na elektrodach, co by chyba wskazywało na zbyt ubogą mieszankę dotychczasową? (przed zmianą gaźnika) Jutro bedę za widnym pracował przy skuterze i nie wiem czy od razu wymieniać dyszę główną przed całą zabawą? chyba tak zrobię, bo bez sensu ustawiać wolne i mieszankę, jeśłi potem zmienię dyszę główną. Po prostu szukam jakiejś tabeli gdzie będzie podane jaka dysza do 17.5 i 70cc przy sportowym wydechu.
0

#127 Użytkownik nie jest zalogowany   łecio Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 263
  • Rejestracja sob, 10 sie 13
  • Motocykl:Gilera Runner
  • Rok produkcji:1998

Napisano 06 lutego 2016 - 22:47

Każdy silnik inaczej reaguje na regulację wkładaj 80-90 dysze odrazu bo szkoda cylka aby się nie przytarł z puszki wyjmij zwężenie gumowe
Iglica na środek
Ja mam taki sam cylek na 17.5 stożek mam dysze 115

Kumpel na puszce 95
0

#128 Użytkownik nie jest zalogowany   witek651 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 362
  • Rejestracja nie, 03 lis 13
  • Motocykl:gilera typhoon
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male

Napisano 07 lutego 2016 - 14:41

Dysza to nie mniejsza niż 75, jak dla mnie to takie minimum. Dalej to już tylko metodą prób i błędów. Ta puszka motoforce to taka z dwoma dziurkami? Jeżeli tak to ma bardzo małą przepustowość powietrza. Jak masz możlowość to wróć do seryjnej puchy, możesz ją zawsze rozwierćić.
0

  • (7 stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2
0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych