Forum GILERA.com.pl: Jak działa pompka paliwa Piaggio/Gilera - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Jak działa pompka paliwa Piaggio/Gilera Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Parczi Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 6
  • Rejestracja pon, 19 gru 16
  • Motocykl:motorynka
  • Rok produkcji:brak

Napisano 19 grudnia 2016 - 13:45

Jak działa pompka paliwa w Piaggio/Gilera. To znaczy wiem że po wytworzeniu podciśnienia paliwo jest pompowane do gaźnika. Pytanie czy owa pompka działa jak kranik podciśnieniowy, w sensie że po wytworzeniu podciśnienia dopiero dostaje się paliwo do pompki. U mnie po zdjęciu przewodu paliwa z gaźnika i opuszczeniu go na ziemię ścieka całe paliwo z baku (bez podciśnienia). Zastanawiam się czy po dłuższym postoju skutera (na zatankowanym prawie do pełna baku) zaworek iglicowy w gaźniku przepuszcza i paliwo dostaje się do skrzyni korbowej
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 22 grudnia 2016 - 09:08

Wyświetl postUżytkownik Parczi dnia 19 grudnia 2016 - 13:45 napisał

U mnie po zdjęciu przewodu paliwa z gaźnika i opuszczeniu go na ziemię ścieka całe paliwo z baku (bez podciśnienia).


Nie jest to możliwe, po zdjęciu przewodu podciśnienia z gaźnika ( jeżeli masz uszkodzony kranik podciśnienia ) to zleci Ci tylko paliwo z małego zbiorniczka który znajduje się w tunelu pod tym czarnym plastikiem pomiędzy nogami ( może pół litra ). Pompka ma za zadanie wspomagać transport paliwa jeżeli jest go na tyle mało że poziom znajduje się poniżej gaźnika.

Masz nową czy starą budę ?
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Parczi Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 6
  • Rejestracja pon, 19 gru 16
  • Motocykl:motorynka
  • Rok produkcji:brak

Napisano 03 stycznia 2017 - 21:37

Wyświetl postUżytkownik Tom_WrK dnia 22 grudnia 2016 - 09:08 napisał

Nie jest to możliwe, po zdjęciu przewodu podciśnienia z gaźnika ( jeżeli masz uszkodzony kranik podciśnienia ) to zleci Ci tylko paliwo z małego zbiorniczka który znajduje się w tunelu pod tym czarnym plastikiem pomiędzy nogami ( może pół litra ). Pompka ma za zadanie wspomagać transport paliwa jeżeli jest go na tyle mało że poziom znajduje się poniżej gaźnika.

Masz nową czy starą budę ?



Runner bodajże 2007r (wersja SP)

No to u mnie ta pompka podciśnieniowa jest uszkodzona ponieważ zlatuje całe paliwo ze zbiornika. Będę musiał to rozebrać i zobaczyć jak to wygląda. Generalnie tak mi się wydawało że tam powinien być też właśnie zawór podciśnieniowy która puszcza paliwo właśnie tylko podczas pracy silnika ponieważ gdy zbiornik mamy pełen to gaźnik jest poniżej poziomu paliwa a sam zaworek iglicowy raczej nie utrzma nadmiaru paliwa w wężyku paliwowym. Niestety i tak jestem zmuszony rozłożyć silnik w drobny mak ponieważ po szlifie cylindra (tłok meteor) silnik notorycznie się przyciera po przejechaniu krótkiego odcinka (od kilometra do kilku kilometrów), przed szlifem raczej silnik nie stawał ale nie było ciśnienia w cylindrze z powodu zużytych uszczelek pod głowicą. podejżewam że będę musiał otworzyć nowy temat w odpowiedniej kategorii bo już się pomysły kończą
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 05 stycznia 2017 - 14:01

Zawór podciśnieniowy jest przed gaźnikiem, tzn wężyk od paliwa łączy gaźnik z zaworem podciśnieniowym. U mnie w starej budzie znajduje się w takim małym zbiorniczku w tunelu pomiędzy nogami. Wcześniej jak miałem j**nięty to z tego małego zbiorniczka całe paliwo mi schodziło ( 0,2-0,3 litra ).

Wyświetl postUżytkownik Parczi dnia 03 stycznia 2017 - 21:37 napisał

silnik notorycznie się przyciera po przejechaniu krótkiego odcinka (od kilometra do kilku kilometrów)


łapie temperaturę i tłok puchnie ??
Dołączona grafika
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych