Forum GILERA.com.pl: runner 2004 vs mts - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

runner 2004 vs mts Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   mts3000 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 24
  • Rejestracja nie, 25 sty 09
  • Location:wroclove
  • Interests:kobiety weed zabawa

Napisano 25 stycznia 2009 - 02:58

runner 2004 6000km przebiegu, cyl stage6 70ccm racing , gaznik stage6 dellorto21 , wal rms sport - chyba, nowe lozyska walu, ie wiem jakie mam sprzeglo, wydech leo v rr , malowanie oryginalne szare plus carbon blotniki zegary klamki hamulca , w lefelktorze zrobilem listwe z diodami fioletowymi , wklejone na zywicy od dolu lampy z dodatkowym wl na kier. na starym silniku zeliwnym70 jechal ok 105 licznik z autem, teraz vmax to ok 90 jak zalapie, rolki nie wiem jakiej wagi ale starte boki maja, wiec wymiana rolek i moze sprezyn mnie czeka , poza tym wlk spalanie paliwa ok 10l na 100km , jestem w trakcie wymiany dysz , byla 92 , na probe wchodzi 70 i 80 plus calkowita regolacja gaznika , dodatkowo filtr merakita plaski gabkowy , nie podoba mi sie ze jest wlk halas przez filtr stozkowy czego nie bylo wczesniej. przy aktualnych zestrojeniach ogolnie do 40km na h jest rakieta pozniej mul ale to wina regolacji, dodatkowo przy gazowaniu do konca z wydechu leci ogien jak z rakiety, spalanie resztek paliwa w wydechu, fajny efekt wizualny, nic poza tym... we wrocku skuter robia mi w brados , puki co chyba sie staraja ale mam same klopoty to linka od gazu sie zerwala, to akumulator siadl calkiem, to kopka sie zerwalaz kartera wiec jezdze bez kopki z zaslepiona dziura, puki co czekam na dostrojenie gaznika na mniejsze spalanie a pozniej jakas regolacja sprzegla, z tym jednak nie wiem do kogo sie udac zeby bylo idealnie, sam nie mam pojecia a moja wiedza to tylko teoria nabyta na forach... no to chyba na tyle przynudzania, aha nie planuje robienia choinki jak co niektorzy robia ze swoich maszyn, mi wystarczy hmm mala rakieta bez efektow optycznych :P:) pozdro600
MęCzą lUb DaJą OdPoCząć - Są TwOjE! CzAsRm UkOjEnIe, CzAsEm PaRaNoJe! SNY! NaWeT gDy Są ZłE tO sIę BuDzIsZ, MożeSz W nIcH kOcHać lUb MoRdOwAć lUdZi
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Mixsior Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 324
  • Rejestracja pon, 25 sie 08
  • Location:Kraków

Napisano 25 stycznia 2009 - 09:03

Daj zdjęcia, bo nie ma co oceniac i używaj Enteru.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   kamyk Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 2 353
  • Rejestracja nie, 17 sie 08
  • Motocykl:Runner 125 2007 & Octavia I 2004
  • Rok produkcji:2007
  • Gender:Male
  • Location:Mińsk Mazowiecki

Napisano 25 stycznia 2009 - 10:51

spalanie 10l ;-) i 90kmh=regulacja porządna

daj jakieś fotki ;-)
Dołączona grafikaDołączona grafika
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   mts3000 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 24
  • Rejestracja nie, 25 sty 09
  • Location:wroclove
  • Interests:kobiety weed zabawa

Napisano 25 stycznia 2009 - 11:05

jak wklejac foty?
MęCzą lUb DaJą OdPoCząć - Są TwOjE! CzAsRm UkOjEnIe, CzAsEm PaRaNoJe! SNY! NaWeT gDy Są ZłE tO sIę BuDzIsZ, MożeSz W nIcH kOcHać lUb MoRdOwAć lUdZi
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Sebo_runner Ikona

  • Grupa Darczyńca
  • Postów 2 233
  • Rejestracja czw, 18 wrz 08
  • Motocykl:BMW 525 i 192 KM ;]
  • Rok produkcji:brak
  • Gender:Male
  • Location:łomża
  • Interests:Motoryzacja

Napisano 25 stycznia 2009 - 11:45

jak wrzucasz przez imageshack to masz tam hotlink to forum [1] i to wklej a jak nie to normalny link do foty a tę funkcję masz tutaj po prawej stronie >>

Pozdro i czekam na foto bo nie ma co oceniać ;-)
Sebo
,,Przykazanie 11 - Myśl !!!! ''


-Gilera Runner 02r. Full sport
-Gilera Runner 04r. Sport
-Aprilia SR Pure-Jet 06 r.
-Peugeot XPS SuperMoto 07r.
-Peugeot Speedfight II 2004 rok
-2x Aprilia SR Factory 2005 rok
-Peugeot XPS Super moto 2008 rok


Niektóre to już przeszłość , ale liczy się pasja !!!!!

Dołączona grafika

BMW 525 192KM Na zime spokojnie styka-Szatan :D
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mts3000 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 24
  • Rejestracja nie, 25 sty 09
  • Location:wroclove
  • Interests:kobiety weed zabawa

Napisano 25 stycznia 2009 - 12:24

http://img516.images...erzlampamg5.jpg
chyba sie udalo , fotka na pewno slaba bo w ciemnym gaazy wiec tylko diody widac fioletowe , jak bede mial runnera u siebie zrobie kilka fot ale chyba nie ma co ogladac bo wyglada na seryjnego moze kilka fotek z bliska zrobie leo v rr no bo co tu innego moze sie wyrozniac....

[ Dodano: 2009-01-25, 12:25 ]
http://img516.images...erzlampamg5.jpg
chyba sie nie udalo jak cos to prosze usunac zbedne moje pisanie ale kompletnie sobie z tym nie radze wiec przepraszam
MęCzą lUb DaJą OdPoCząć - Są TwOjE! CzAsRm UkOjEnIe, CzAsEm PaRaNoJe! SNY! NaWeT gDy Są ZłE tO sIę BuDzIsZ, MożeSz W nIcH kOcHać lUb MoRdOwAć lUdZi
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 25 stycznia 2009 - 14:01

Powiem tak. Ze zdjęcia dużo nie widać, ale nie o to chodzi. Stan skutera wydaje się w porządku, więc powiem coś o mechanice.

Ogólnie nie przepadam za tym cylindrem, ale już skoro go masz to tak, gaźnik w porządku, wał nie bardzo. Najbardziej mnie jednak dręczy ten wydech. To jest wydech do 50cc, ewentualnie 70cc klasy sport. A ty jesteś posiadaczem mocnego Racinga, zdolnego wykrzesać 15-16km, bez portingu i prędkości maksymalne rzędu 130-140km/h. Nie wiem kto i jak Ci składał ten skuter i regulował, ale zmień go!
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   mts3000 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 24
  • Rejestracja nie, 25 sty 09
  • Location:wroclove
  • Interests:kobiety weed zabawa

Napisano 25 stycznia 2009 - 14:10

zmieic skuter?
no teraz to troche juz straty bym mial kupilem go za ... no sporo jak dla mnie plus nowy cyl gaznik wal.. co moge z tego zrobic zmienic wydech wal jak wal moze tylko sie rozsypac bo nic innego nie zmienia gaznik i sprzeglo konieczna regolacja a moc jest spora kuzwa leci ogien z wydechu tylko to spalaie , no i co moge zrobic z wydechem , ktos moze chce leo v rr? uzywany jest i co zamiast niego dac zeby faktyznie mialo moc i cena w miare bo dokladac to juz ie chce , aha i co jesli zmienic filtr na jaki w takim razie
a co do foty , slaba to fakt skuter w naprawde dobrym stanie a na fot nic nie widac bo tun jest ylko mech oprocz diod na lamie klamek karbon czy haha nozki bocznej ale to i tak nie wazne jak sam tun mechaniczny a z tym , same klopoty , nie olaca mi sie sprzedawac samego skutera... wiec chyba widze wymiane wydechu i moze filtra a na koniec tylko juz regolacja
tak czy inaczej dzieki za porady i czekam na nastepne
MęCzą lUb DaJą OdPoCząć - Są TwOjE! CzAsRm UkOjEnIe, CzAsEm PaRaNoJe! SNY! NaWeT gDy Są ZłE tO sIę BuDzIsZ, MożeSz W nIcH kOcHać lUb MoRdOwAć lUdZi
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   miszczu Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 76
  • Rejestracja czw, 09 paź 08
  • Location:Gdańsk

Napisano 25 stycznia 2009 - 14:22

pabollo nie poprawnie się wyraził, ale myślę, że chodziło jemu o to, żebyś zmienił wydech.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 25 stycznia 2009 - 14:42

Oj sorry, oczywiście chodziło mi o mechanika :mrgreen:
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   matikolo Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 47
  • Rejestracja sob, 11 paź 08
  • Location:Ostróda
  • Interests:Scooter Tuning

Napisano 29 stycznia 2009 - 18:34

No to tak... Gdy przeczytalem twoj temat bylem troche pod zdziwieniem napisales ze pali ci 10L... Na wstepie bym sprzedal ten cylinde Stage 6 Racing napewno za duzo pojdzie i kupic malossi sport , wał by mogl zostac do malossiego ale bys musial zobaczyc czy sa luzy. Tlumik oczywiscie tez do wymiany polecam Tecnigas Rs 2 Chrom sam go mam i jest swietny. Nastepnym krokiem multivar 2000. I sprzedanie gaznika 19mm napewno za duzo pojdzie. I kupienie seryjnego gaznika 17.5mm. Ostatnim krokiem bedzie regulacja gaznika jak i przeniesienia napedu... Spalanie napewno sie unormuje i nie bedzie ci palił tyle co teraz...


Pozdrawiam Matikolas

PS sory za brak uzywania liter "ćżółąś"
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   mts3000 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 24
  • Rejestracja nie, 25 sty 09
  • Location:wroclove
  • Interests:kobiety weed zabawa

Napisano 31 stycznia 2009 - 04:59

spoko , wlasnie kupilem cylinder gaznik i wal , mam stary gaznik , wiec po co mam wymieniac cylindr i skoro niby tak latwo i za duzo pojdzie to chyba nie jest taki zly , poza tym mial miec sporo mocy, jak sie okazuje zestaw ktory mi proponujesz to zupelnie inny zestaw iz mam , jakos bez sensu skoro dopiero co kupilem i zalozylem nowe czesci , niestety cylinder zostanie a co do ganika no min na tym forum zalecane sa gazniki 21 a i tak spalanie rzedu 10 l na 100km to jakas podejrzana sprawa, ...
aktualnie skuter ma wymienione rolki na 9.5gr zostala sprawdzona dysza 70 i 80 a na koniec zostala pierwotna 92, ponoc na pozostalych nie dalo sie dobrze wyregolowac gaznika , tak czy inaczej moc czuc tylko ze przelozona na kolo jaos nie ma przyspieszenia lub jest ono nierowne i zmienne czasem zalapie i leci w miare z przyspieszeniem , ale w wiekszosci jakos zamula , ogolnie jestem nie zadowolony , byl jakis inny zeliwny 70ccm i gazior nie wiem czy 17 czy mniejszy ale zapierdzielalo niezle nawet przy 70 jak manetka lekko drgnela to mial zrywa , teraz sam juz nie wiem , pogodzilbym sie ze spalaniem ale gdyby mialo to przelozenie na jakos jazdy a tu lipa, zalezy mi na jakisms magiku od regolacji gaznika i sprzegla z wrocka lub bliskiej okolicy??
a co do wydechu to mozna by go wymienic co prawda niewidze tu roznicy czy chrom czy rdza bo efekt powierzchowny motorynek nie ma zadnego wplywu na jakosc jazdy:);):) ale ok , nie drazniac nikogo szanuje ze co niektorzy wola skutery niz kobiety a z motorynki robia choinki ;):) ALE OK LADNE I ROBIACE ZAJEFAJNE WRAZENIE , mi sie podobaja ale czy sam az tak chcialbym rzucac sie w oczy??!! POZDR... :evil:
MęCzą lUb DaJą OdPoCząć - Są TwOjE! CzAsRm UkOjEnIe, CzAsEm PaRaNoJe! SNY! NaWeT gDy Są ZłE tO sIę BuDzIsZ, MożeSz W nIcH kOcHać lUb MoRdOwAć lUdZi
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Simon Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 142
  • Rejestracja sob, 22 lis 08
  • Location:Goleniów- City
  • Interests:Motoryzacja

Napisano 31 stycznia 2009 - 10:36

10 l na 100km to przy S6R norma. Nie raz mieloch regulował prywatnym osobom coś takiego, jechało mega ale paliło zbiornik na kilka km. Coś za coś. Zresztą jak kupowałeś ten cylinder to pewnie pomyślałeś, że nie będzie to zestaw do takiej codziennej jazdy nie ?

O to trzeba dbać, rozgrzewać do odpowiedniej temp przed każda jazdą, nie wspomnę a zmianie tłoka. O taki cylinder trzeba dbać jak o pupę niemowlaka i mieć jakąś wiedzę na ten temat

Co do regulacji to masz rację. Oddaj to komuś kto się naprawdę dobrze na tym zna. Ze S6R można wycisnąć naprawdę duużo ale trzeba wiedzieć jak. Sam się za to nie zabieraj bo takie delikatne a zazwyczaj słabo wykonane alu, w połączeniu ze stożkiem i nieumiejętną regulacją samo się zabija.

Matikolo proponując Ci mniej wysilony zestaw pomyślał trzeźwo bo na Malossim Sporcie na pewno przejeździsz więcej, mniej będziesz narzekał i mniej by Cię to kosztowało ale skoro chcesz S6R to zmień wydech.

Leo dławi niesamowicie ten cylinder. Potrzebny Ci wydech znacznie wyższej półki. Jak chcesz czuć moc to musisz zainwestować najmniej w C16. Ja jednak proponowałbym FR3. Mniejsze obroty zniwelują niewiedzę i pozwolą dłużej pożyć cylindrowi.

Na końcu jak dla mnie sam napęd wygląda kiepsko. Nie wiadomo jakie sprzęgło, wario.. To wszystko jest potrzebne a seryjne prędzej zajeździsz niż coś z tego wyciśniesz.

PzDr
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   mts3000 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 24
  • Rejestracja nie, 25 sty 09
  • Location:wroclove
  • Interests:kobiety weed zabawa

Napisano 31 stycznia 2009 - 12:02

hmm , niezle ta teza brzmi , nawet powiedzialbym profesjonalnie. wiec godze sie z takim spalaniem, co do waria i sprzegla zapewne jest w formie seryjnej , cyl zostanie bo to za duzo juz zmian roboty czau oraz kosztow , chyba nie mam wyjscia jak na bank zmienic wydech , to moze faktycznie korzystnie wplynie na moc i sama jazde , co do regolacji , najwiekszym problemem jest niewiedza na temat jakiegos magicznego mechanika od regolacji, wroc i okolice jesli ktos czytajac ten post zna lub slyszal o taim niech da znac. jak dla mnie to priorytet
MęCzą lUb DaJą OdPoCząć - Są TwOjE! CzAsRm UkOjEnIe, CzAsEm PaRaNoJe! SNY! NaWeT gDy Są ZłE tO sIę BuDzIsZ, MożeSz W nIcH kOcHać lUb MoRdOwAć lUdZi
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych