Forum GILERA.com.pl: Rieju RR 50 - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

  • (3 stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Rieju RR 50 Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   RCrack Ikona

  • Szef mafii Gilera.com.pl
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2 666
  • Rejestracja nie, 24 maj 09
  • Motocykl:Rieju RR 50
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa || GRCHW

Napisano 16 września 2010 - 07:22

Witam po długiej przerwie z forum. Bardzo mało forumowiczów wie o tym, że sprzedałem Runnera - było mi z tego powodu bardzo smutno, bo był to mój pierwszy porządny sprzęt, bardzo mi się podobał, ale ... był to skuter używany i bałem się, że gdy zacznie się już psuć (nabiłem mu już ponad 15 tysięcy kilometrów w kilka miesięcy), to nie wyrobię i będę musiał sprzedać go za grosze lub na części. Sprzedałem go znajomemu, któremu od zawsze podobał się skuterek, jak mniemam ma kase, by ew. go reanimować za czas jakiś i napewno o niego będzie dbał. Runner poszedł za trochę mniej niż na niego wydałem, ale takie jest już prawo rynku. Będąc jeszcze właścicielem Runnerki wyjechałem do babci, podczas jazdy mój brat cały czas nawijał o biegówach 50'tkach - gdy dojechałem na miejsce, zacząłem oglądać się za jakąś DT'ką - stare, pancerne, tanie - cóż, nic ciekawego nie znalazłem, zabrałem się za szukanie innych. W oko wpadła mi Gilera RCR 50/80 , nawet pojechałem ją obejrzeć, bo była bardzo blisko - jednak, raz, że tuning nie wchodzi w grę (mój brat ma same nie miłe przygody z kupnymi/tuningowanymi skuterami), dwa, mimo iż była na dotarciu, gdy odjechaliśmy kawałek po skończeniu oględzin, chłopak wrzucił ją na koło i zaczął katować - pomyślałem, nie będę brał kata. Po kilku dniach, dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego rano po powrocie do domu ojciec dzwoni 'Będę za pół godziny, jedziemy gdzieś pod Garwolin'. Po przyjeździe okazało się, że chłopaczek sprzedaje Rieju RR 50. Dobra, by oszczędzić tych literek, bo nie bardzo chce mi się pisać, motorek od razu mi się spodobał, przejechałem się (jechałem któryś tam raz na biegówce za drugim razem bezbłędnie ruszyłem i było fajnie ;d). Hmm... wracałem nim przez 1,30 godziny w bardzo niskiej temperaturze spod Garwolina do Warszawy, w czasie drogi prawie wpadłem do rowu, bo na poboczu były wielkie gałęzie, jechałem za ojcem - on też w ostatnim momencie odbił w lewo :D Cóż ... motorek wymaga dopracowania i gruntownego przeglądu ... od kupna strzeliła mi już linka sprzęgła (wymieniona) i linka gazu (niby działa ale nie odbija i wydaje mi się, że nie ma całego zakresu obrotu ruchu manetką - ale jeździć się da ... i to jak ;) Przyśpiesza obłędnie, ostatnio jeździłem na Runnerze sp z wydechem + napędem , który był naprawdę szybszy od mojego (bez proszenia osiąga ponad 100 na godzine, przyśpiesza podobnie jak Rox + full tuning bez cylka - zresztą mój też tak miał, ale..), to tak jakbym się czołgał chińczykiem. Przy 'turbo' starcie na pół sprzęgle i full manetce, po całkowitym puszczeniu sprzęgła, delikatnie podbija go na koło :D Oczywiście maszynka potrzebuje wysokich obrotów by się odpychać, ale na szczęście wkręca się na nie momentalnie. W terenie maszynka spokojnie daje radę, tylko przy nawrotach gdy chcemy efektownie wyrzucić spod koła tabuny kurzu (w obecnej pogodzie, to raczej błota :D) trzeba strzelić ze sprzęgła. Cóż ... spalanie jest chyba mniejsze niż w moim Runnerze, ale bak jest mały, no i mechaniczny kranik ... maszyna gaśnie, co robić, co się zepsuło, takie zawsze jest pierwsze odczucie, a potem kranik, pierwszy kop (bo maszyna nie ma aku) i jedziemy dalej. Co ciekawe, maszynke można odpalić 'ręką' - silnik jest w naprawdę dobrym stanie. Przebieg na tacho prawie 7 tysięcy, realny koło 10 , bo chłopak przyznał, że nie miał linki przez jakiś czas. W i tak planuje przeglądzik, więc ew. zmienie sobie cylinder na jakieś 7.0 :D Dla was najważniejsze są osiągi, o przyśpieszeniu mówiłem ... prędkość maksymalna to ponad 90 km/h na zębatkach seryjnych (czyli nastawionych na przyśpieszenie), czemu nie wiem dokładnie ? Bo licznik kończy się na 80, ale jest bardzo dokładny ;) Ojciec miał 87 na godzine (90 licznikowe, ale w Czechach są te dokładne radary i sprawdzałem ile jedzie i ile się myli licznik) a ja go całkiem hardo wyprzedzałem :D Ogólnie jestem bardzo zadowolony, aż tak, że jeszcze nie robiłem zdjęć ani filmów, ale postaram się coś nagrać specjalnie dla was :D

A zapomniałem, że każdy pisze jakie ma plany :
- Cylek (może)
- Pełny wydech - dyf. + końcówka - na sto procent :D Tylko drogie są, ale coś za coś.
- Inne koła - te są mniejsze, od wersji SM, i jest widocznie mniejszy od RR'ki z salonu.
- Maluje na biało lub KTM

Fotka z aukcji.
Dołączona grafika

Użytkownik RCrack edytował ten post 16 września 2010 - 07:23

Dołączona grafika
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   snayper11 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 190
  • Rejestracja pon, 03 sie 09
  • Location:łeczna

Napisano 16 września 2010 - 17:19

Gratuluje zakupu Bardzo ładna maszyna :)

Tylko runnerka trochę szkoda bo piękny był
SPRZEDAM TELEFONY:

hhttp://allegro.pl/listing/user.php?us_id=19291233
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   RCrack Ikona

  • Szef mafii Gilera.com.pl
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2 666
  • Rejestracja nie, 24 maj 09
  • Motocykl:Rieju RR 50
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa || GRCHW

Napisano 16 września 2010 - 17:28

Wiesz co, zawsze mogę go pomalować na taki sam kolor ... ale chyba szkoda mi kasy, bo to i tak się rysuje (już któregoś dnia po zakupie w terenie miałem pierwszą glebe, w sumie nic nie połamane, za to zamiast się bać, jak zawsze zacząłem się śmiać jak psychol :D Wsiadłem, zbiłem biegi bo nawet koło młuciło wodę i pojechałem dalej. Zastanawiam się nad okleiną, ale najpierw muszę szlifować i podklejać, bo trochę niedoróbek na tylnym że tak powiem błotniku jest. Ale od tego jest zima, narazie jeżdżę :D
Dołączona grafika
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Sebo_runner Ikona

  • Grupa Darczyńca
  • Postów 2 233
  • Rejestracja czw, 18 wrz 08
  • Motocykl:BMW 525 i 192 KM ;]
  • Rok produkcji:brak
  • Gender:Male
  • Location:łomża
  • Interests:Motoryzacja

Napisano 16 września 2010 - 18:32

A mi osobiście się nie podoba , ale wiadomo , każdy ma Swoje zdanie . Nie podobają mi się te plastiki , jakieś takie Kańciaste i w ogóle jak z przed wojny . Jaki to roczek i ile dałeś za to ? Zarejestrowany ? Osiągi jak zwykła seria...
,,Przykazanie 11 - Myśl !!!! ''


-Gilera Runner 02r. Full sport
-Gilera Runner 04r. Sport
-Aprilia SR Pure-Jet 06 r.
-Peugeot XPS SuperMoto 07r.
-Peugeot Speedfight II 2004 rok
-2x Aprilia SR Factory 2005 rok
-Peugeot XPS Super moto 2008 rok


Niektóre to już przeszłość , ale liczy się pasja !!!!!

Dołączona grafika

BMW 525 192KM Na zime spokojnie styka-Szatan :D
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   RCrack Ikona

  • Szef mafii Gilera.com.pl
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2 666
  • Rejestracja nie, 24 maj 09
  • Motocykl:Rieju RR 50
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa || GRCHW

Napisano 17 września 2010 - 15:00

Jak zwykła seria - mi to odpowiada :D I tak w zimę robie tuning więc to nie jest problem. Cena 2900 , zarejestrowany, rok 2003. Plastiki ... zakładam owiewkę od Gilery SMT albo są w nowych Sendach DRD/Derbi supermoto takie owiewki i dwa soczewkowe nad sobą, koła mu montuje takie jak miał w serii i okleina jakaś fajna (oleje plastiki na biało + pare naklejek). Tył o tyle fajny że nie ma lamp jak inne 'supermoto, enduro' z kwadratową lampą tylko malutkie 3 diody nad rejką. Ogólnie jestem zadwolony, tylko bak ma bardzo bardzo mały, wczoraj zalałem 1,6L, a jeździł na rezerwie i jak nacisnąłem mocniej to sobie oblałem spodnie buty i owiewki :D
Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Sebo_runner Ikona

  • Grupa Darczyńca
  • Postów 2 233
  • Rejestracja czw, 18 wrz 08
  • Motocykl:BMW 525 i 192 KM ;]
  • Rok produkcji:brak
  • Gender:Male
  • Location:łomża
  • Interests:Motoryzacja

Napisano 17 września 2010 - 16:15

Jak na moje oko to Cena zbytnio przy duża , bo ja np. Swojego XPS'a z 2008 roku w seryjnym malowaniu chce opchnac za 3800 <_<

Zobaczymy jak zrobisz co to z tego będzie
,,Przykazanie 11 - Myśl !!!! ''


-Gilera Runner 02r. Full sport
-Gilera Runner 04r. Sport
-Aprilia SR Pure-Jet 06 r.
-Peugeot XPS SuperMoto 07r.
-Peugeot Speedfight II 2004 rok
-2x Aprilia SR Factory 2005 rok
-Peugeot XPS Super moto 2008 rok


Niektóre to już przeszłość , ale liczy się pasja !!!!!

Dołączona grafika

BMW 525 192KM Na zime spokojnie styka-Szatan :D
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   RCrack Ikona

  • Szef mafii Gilera.com.pl
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2 666
  • Rejestracja nie, 24 maj 09
  • Motocykl:Rieju RR 50
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa || GRCHW

Napisano 18 września 2010 - 07:01

Wiesz co , szukałem jakiegoś sensownego egzemplarza, a gdy to kupowałem, większość maszyn na allegro była właśnie w okolicach 3,8-4 , ale ... albo katy, albo jeszcze starsze od mojego, albo składaki, albo sprowadzone z Francji (mój brat może się zastanawia właśnie nad takim z Francji, popożarowy ... jak to brzmi, lekko odkształcone siedzenie, pęknięta szybka zegarów i podobno niezaizolowana instalacja, rocznik 08 albo 09 za 3,400) , chciałem mieć jak najszybciej, ten najbliżej był i w jakimś w miarę fajnym stanie silnikowym. Optyke sobie zrobię, i tyle.
Dołączona grafika
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   altay Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 1 522
  • Rejestracja nie, 19 paź 08
  • Motocykl:....
  • Rok produkcji:brak
  • Gender:Male
  • Location:Leszno

Napisano 18 września 2010 - 10:31

Widzę, że z maszynki zadowolony :) Co o niej sądzę to wiesz, fajne to to nawet, taka odskocznia od skuterka, no i można w terenie polatać. Tylko dźwięk i dzikie kręcenie silnika mi działa na nerwy ;p
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Sebo_runner Ikona

  • Grupa Darczyńca
  • Postów 2 233
  • Rejestracja czw, 18 wrz 08
  • Motocykl:BMW 525 i 192 KM ;]
  • Rok produkcji:brak
  • Gender:Male
  • Location:łomża
  • Interests:Motoryzacja

Napisano 18 września 2010 - 10:53

Wyświetl postUżytkownik RCrack dnia 18 września 2010 - 07:01 napisał

chciałem mieć jak najszybciej,


I to jest właśnie błąd :unsure: Skoro lato już się kończy , to mogłeś poczekać i obczaić coś ciekawszego , no ale już popija wodą ;)
,,Przykazanie 11 - Myśl !!!! ''


-Gilera Runner 02r. Full sport
-Gilera Runner 04r. Sport
-Aprilia SR Pure-Jet 06 r.
-Peugeot XPS SuperMoto 07r.
-Peugeot Speedfight II 2004 rok
-2x Aprilia SR Factory 2005 rok
-Peugeot XPS Super moto 2008 rok


Niektóre to już przeszłość , ale liczy się pasja !!!!!

Dołączona grafika

BMW 525 192KM Na zime spokojnie styka-Szatan :D
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   RCrack Ikona

  • Szef mafii Gilera.com.pl
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2 666
  • Rejestracja nie, 24 maj 09
  • Motocykl:Rieju RR 50
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa || GRCHW

Napisano 18 września 2010 - 11:00

Dźwięk właśnie mi się bardzo bardzo podoba, bo nie jest taki jak w RS'kach - typowe krosidło , w kasku słabo słychać, ale jak się wjedzie go garażu i zacznie go 'katować' to jest opór fajnie - a ja zawsze chciałem i będę chciał robić dużo hałasu. Sebo, wiem, że mógłbym wyczaić o wiele ładniejszy egzemplarz, ale ten nie ma zakatowanego silnika, a optyka to pare odprysków na tym plastiku za siedzeniem i ja rozwaliłem lewy przedni, ale pęknął tak że nawet tego nie widać, dopiero wczoraj kolega zauważył po glebie jak sprawdzaliśmy czy wszystko w porządku. Zresztą, mam jeszcze tysiąc ziko by go dopieścić więc będzie w porządku. Już mam koncepcje, czarny połysk proszkiem wachacz + rama , felgi jak kupię te enduro to na biało i plastiki na biało z jakimiś czarnymi akcentami :D

Użytkownik RCrack edytował ten post 18 września 2010 - 11:02

Dołączona grafika
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   ghost_ Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 180
  • Rejestracja czw, 08 kwi 10
  • Motocykl:Aprilia Area 51
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:W-wa

Napisano 18 września 2010 - 20:14

Kiedyś mi sie tego typu sprzety niepodobaly ,a teraz... ujdzie ;) Ogólnie fajna maszyna ,dawaj ja mechanicznie ...
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   RCrack Ikona

  • Szef mafii Gilera.com.pl
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2 666
  • Rejestracja nie, 24 maj 09
  • Motocykl:Rieju RR 50
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa || GRCHW

Napisano 18 września 2010 - 21:44

No spokojnie , narazie jeżdże w kasku sprzed 4 lat ekhem ... norm to on nie spełnia :D Kupię kask jakiś, potem rama + plastiki okleina biała + paski i w zimę gdy będzie rozebrany to zrobię mu nowy wydech + cylek + łożyska :D Teraz jak dobrze wystartuje to rąbie każdy skuter, jak słabo, to go 'doganiam' na trójce :D A potem pokaże filmik jak się jeździ Rieju 'na wstecznym' biegu :D

Użytkownik RCrack edytował ten post 18 września 2010 - 21:45

Dołączona grafika
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Sebo_runner Ikona

  • Grupa Darczyńca
  • Postów 2 233
  • Rejestracja czw, 18 wrz 08
  • Motocykl:BMW 525 i 192 KM ;]
  • Rok produkcji:brak
  • Gender:Male
  • Location:łomża
  • Interests:Motoryzacja

Napisano 19 września 2010 - 15:05

Wyświetl postUżytkownik RCrack dnia 18 września 2010 - 21:44 napisał

A potem pokaże filmik jak się jeździ Rieju 'na wstecznym' biegu :D


To może od razu wymieniaj skrzynie ? Wcale jego w ten sposób nie katujesz , ani troche :o
,,Przykazanie 11 - Myśl !!!! ''


-Gilera Runner 02r. Full sport
-Gilera Runner 04r. Sport
-Aprilia SR Pure-Jet 06 r.
-Peugeot XPS SuperMoto 07r.
-Peugeot Speedfight II 2004 rok
-2x Aprilia SR Factory 2005 rok
-Peugeot XPS Super moto 2008 rok


Niektóre to już przeszłość , ale liczy się pasja !!!!!

Dołączona grafika

BMW 525 192KM Na zime spokojnie styka-Szatan :D
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   RCrack Ikona

  • Szef mafii Gilera.com.pl
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2 666
  • Rejestracja nie, 24 maj 09
  • Motocykl:Rieju RR 50
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa || GRCHW

Napisano 19 września 2010 - 15:28

A widziałeś zębatki skrzyni biegów ? one nie są zagięte w żaden sposób by nie wypadł bieg, tak samo kręcą się do tyłu jak i w przód i nie jest to w żaden sposób szkodliwe dla silnika, wał kręci się też tak samo w przód, jak i w tył, jedyne to, że trzeba na pych go odpalić. Zresztą był to jednorazowy wyskok.

Btw kupiłem sobie nowy kask LS2 MX Air Force 2 i oponkę Dunlop K505G, na tył niedługo też coś kupię, by wkońcu bez strachu latać z dużymi prędkościami po zakrętach (niepewnie czuje sie wchodząc na asfalcie w zakręt na pełnej manecie :D)

Użytkownik RCrack edytował ten post 19 września 2010 - 15:29

Dołączona grafika
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   RCrack Ikona

  • Szef mafii Gilera.com.pl
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2 666
  • Rejestracja nie, 24 maj 09
  • Motocykl:Rieju RR 50
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa || GRCHW

Napisano 04 października 2010 - 13:23



Polecam HD :)



Tutaj gadam o nowym 'medalu' no i czasami się pojawiam na Rieju, stopal słaby bo nie mam klocków z przodu (zacisk nowy już idzie) i opona była już łysa

Użytkownik RCrack edytował ten post 04 października 2010 - 13:35

Dołączona grafika
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   RCrack Ikona

  • Szef mafii Gilera.com.pl
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2 666
  • Rejestracja nie, 24 maj 09
  • Motocykl:Rieju RR 50
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa || GRCHW

Napisano 19 października 2010 - 16:00

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


No tego wypadek miałem ale już ogarnięty z nową lampą. Będę malował na biało czarno bo nie chce mi się lampy zmieniać już 3 raz.
Dołączona grafika
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Sebo_runner Ikona

  • Grupa Darczyńca
  • Postów 2 233
  • Rejestracja czw, 18 wrz 08
  • Motocykl:BMW 525 i 192 KM ;]
  • Rok produkcji:brak
  • Gender:Male
  • Location:łomża
  • Interests:Motoryzacja

Napisano 19 października 2010 - 18:10

Buahahahha to dobry jeździec z Ciebie :lol: I tak jak by Lagi się sporo cofnęły do tyłu ? Nie wystarczy sama lampa ;)
,,Przykazanie 11 - Myśl !!!! ''


-Gilera Runner 02r. Full sport
-Gilera Runner 04r. Sport
-Aprilia SR Pure-Jet 06 r.
-Peugeot XPS SuperMoto 07r.
-Peugeot Speedfight II 2004 rok
-2x Aprilia SR Factory 2005 rok
-Peugeot XPS Super moto 2008 rok


Niektóre to już przeszłość , ale liczy się pasja !!!!!

Dołączona grafika

BMW 525 192KM Na zime spokojnie styka-Szatan :D
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   DzaGeR'oW Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 121
  • Rejestracja pią, 17 wrz 10
  • Motocykl:Gilera runner Pure Jet 50
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male
  • Location:Rzeszów

Napisano 19 października 2010 - 21:15

jest kawał maszyny ;p Nie ma to jak biegi i sprzęgiełko :P :D A co do odpalania na lewe obroty to jest szkodliwe dla motoru bo powietrze ciągnie przez tłumik a spaliny wychodzą przez gaźnik do filtra . Jak chcesz jeździć bardziej terenowo to kup taka przejściówkę bo po asfalcie tez będziesz grzał . Bo crossowej sie nie opłaca na asfalt ;d
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   RCrack Ikona

  • Szef mafii Gilera.com.pl
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2 666
  • Rejestracja nie, 24 maj 09
  • Motocykl:Rieju RR 50
  • Rok produkcji:2005
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa || GRCHW

Napisano 20 października 2010 - 06:57

Wyświetl postUżytkownik Sebo_runner dnia 19 października 2010 - 18:10 napisał

Buahahahha to dobry jeździec z Ciebie :lol: I tak jak by Lagi się sporo cofnęły do tyłu ? Nie wystarczy sama lampa ;)


świat dzieli się na tych co mieli wypadek, i taki który jest przed nimi. Rąbnąłem tylko owiewką i to w drzewo, i sam byś w takiej sytuacji pewnie rąbnął z całej siły w to drzewo, panie gangsterze.
Dołączona grafika
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   DzaGeR'oW Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 121
  • Rejestracja pią, 17 wrz 10
  • Motocykl:Gilera runner Pure Jet 50
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male
  • Location:Rzeszów

Napisano 20 października 2010 - 13:24

jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz . Ale to i tak nie jest tak naszpikowane plastikiem jak skutery .
0

  • (3 stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych