Forum GILERA.com.pl: NIE PRZEKAZUJE MOCY NA KOłO - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

NIE PRZEKAZUJE MOCY NA KOłO Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   king-artur Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 6
  • Rejestracja śro, 25 lut 09
  • Location:Chełmno

Napisano 25 lutego 2009 - 14:23

Witam wszystkich proszę o pomoc ponieważ już wszystko wymieniłem a objaw jest następujący silnik dopiero na wysokich obrotach zaczyna przenosić napęd na koło(tępo żółwie) ale tylko na podniesionym kole pod obciążeniem nie ruszy wogóle wymieniłem sprzęgło,pasek,rolki.Nie mam pojęcia co to może być to mój pierwszy skuter i kupiłem już uszkodzony.Bardzo proszę o pomoc bo już moja i moich znajomych wiedza się wyczerpała?!


Przeniosłem do odpowiedniego działu.
Pabollo

0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Sebo_runner Ikona

  • Grupa Darczyńca
  • Postów 2 233
  • Rejestracja czw, 18 wrz 08
  • Motocykl:BMW 525 i 192 KM ;]
  • Rok produkcji:brak
  • Gender:Male
  • Location:łomża
  • Interests:Motoryzacja

Napisano 25 lutego 2009 - 14:31

Wymiana sprężynek na miękksze :?: :-)
,,Przykazanie 11 - Myśl !!!! ''


-Gilera Runner 02r. Full sport
-Gilera Runner 04r. Sport
-Aprilia SR Pure-Jet 06 r.
-Peugeot XPS SuperMoto 07r.
-Peugeot Speedfight II 2004 rok
-2x Aprilia SR Factory 2005 rok
-Peugeot XPS Super moto 2008 rok


Niektóre to już przeszłość , ale liczy się pasja !!!!!

Dołączona grafika

BMW 525 192KM Na zime spokojnie styka-Szatan :D
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   king-artur Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 6
  • Rejestracja śro, 25 lut 09
  • Location:Chełmno

Napisano 25 lutego 2009 - 14:50

czy można zapytać jakie sprężynki?
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Sebo_runner Ikona

  • Grupa Darczyńca
  • Postów 2 233
  • Rejestracja czw, 18 wrz 08
  • Motocykl:BMW 525 i 192 KM ;]
  • Rok produkcji:brak
  • Gender:Male
  • Location:łomża
  • Interests:Motoryzacja

Napisano 25 lutego 2009 - 14:54

Tak oczywiście , chodzi o sprężynki naciągnięcia sprzęgła ( umieszczone w sprzęgle takie 3 małe sprężynki) Mogą być za Twarde. A tak myślałem , może Pasek Ci się ślizga po talerzach :?:
,,Przykazanie 11 - Myśl !!!! ''


-Gilera Runner 02r. Full sport
-Gilera Runner 04r. Sport
-Aprilia SR Pure-Jet 06 r.
-Peugeot XPS SuperMoto 07r.
-Peugeot Speedfight II 2004 rok
-2x Aprilia SR Factory 2005 rok
-Peugeot XPS Super moto 2008 rok


Niektóre to już przeszłość , ale liczy się pasja !!!!!

Dołączona grafika

BMW 525 192KM Na zime spokojnie styka-Szatan :D
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   king-artur Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 6
  • Rejestracja śro, 25 lut 09
  • Location:Chełmno

Napisano 25 lutego 2009 - 15:00

powiem szczerze że wymieniłem rolki,pasek na nowy.nowe sprzęgło i nie mam pojęcia czy sprężynki są dobre tylko że na starym sprzęgle było to samo i mam kolejne pytanie czy te sprężynki trzeba wymieniać w nowym sprzęgle? i kolejne pytanie do o talerze ponieważ jestem laikiem i nie mam pojęcia o jakie talerze chodzi?

[ Dodano: 2009-02-25, 15:01 ]
i co w związku z tymi talerzami zrobić?czy można to wymienić?
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Croco Ikona

  • Grupa Administrator
  • Postów 1 463
  • Rejestracja nie, 01 cze 08
  • Motocykl:Gilera EV'09
  • Rok produkcji:2000
  • Gender:Male
  • Location:Rzeszów

Napisano 25 lutego 2009 - 16:07

A ślizga ci się pasek?
[SPRZEDAM] Oryginalna tarcza hamulcowa do Gilery Runner, stan bdb+ (nowy model)
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 25 lutego 2009 - 16:25

To teraz czas na kilka pytań, które sporo rozjaśnią sprawę.
Napisz nam proszę, jaki pasek, sprzęgło i rolki (tutaj też napisz wagę rolek) zamontowałeś w swoim Stalkerze.

Jak skuter stoi na 2 kołach a ty na nim siedzisz, przekręcasz rolkę gazu szybko do samego końca. Co się dokładnie dzieje?
a) słyszysz "buuuuu" obroty stoją, a może nawet spadną, a potem powooooli wkręca się na obroty.
b)Skuter szybko wchodzi na obroty i dopiero od bardzo wysokich (skuter mocno wyje) zaczyna się rozpędzać. (jeśli to to napisz, czy szarpie, czy delikatnie przyspiesza)
c)Coś innego- opisz.

Dodatkowo, chciałbym, abyś napisał nam, czy skuter jest całkowicie seryjny, czy po jakimś tuningu- jeśli to, to co jest w nim zamontowane.
Jaki gaźnik masz w skuterze? 12 czy 17,5? Wiesz może jaka dysza?
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   king-artur Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 6
  • Rejestracja śro, 25 lut 09
  • Location:Chełmno

Napisano 25 lutego 2009 - 16:45

Pasek zamontowałem taki jak powienien być dokładne wymiary podam jutro ale występują na allegro do tego modelu a był inny mniejszy,rolki były cieższe i też dałem takie jak powinny być jutro podam gramaturę i rozmiar,oraz firmę sprzęgła ponieważ skuterek jest u mojego kuzyna który jeżdzi motorami od urodzenia ale nigdy nie robił skutera i ten problem go przerósł.Zapomniałem dodać że silnik jest w 100% ok wszystko nowe wyregulowany pali od kopa czy zimny czy ciepły.
Odpowiedż b jest odpowiednia a mianowicie wchodzi ładnie na obroty i dopiero przy bardzo wysokich załancza napęd ale tylko na stópkach jak stoi na kołach to nie ma siły wogóle koło zatrzymam ręką.
Co do przeszłości motoru to nie znam jego pochodzenia ale już teraz wiem że raczej ktoś coś tuningował ponieważ wskazują na to inny pasek,rolki,i nie mam pojęcia co jeszcze mi nie zależy na tuningu chciałbym żeby po prostu jeżdził.
Jutro odpowiem na wszystkie pytania dokładnie i poproszę o jakieś sugestie.
Dziękuje za już udzielone odpowiedzi.

[ Dodano: 2009-02-25, 16:56 ]
acha jeszcze zapomniałem napisać że delikatnie przyspiesza nie szarpie.

[ Dodano: 2009-02-25, 17:17 ]
jeżeli to można nazwać przyspieszaniem koło się tylko kręci-bardzo proszę o pomoc?!
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 25 lutego 2009 - 19:36

Nigdy się nie oddaje skutera nawet ludziom którzy złożą taką CeBRę od 0. Wiem, bo z noonem praktycznie składaliśmy skuter od nowa, po tym jak taki mechanik wymieniał rolki i sprawdzał kompresję :evil:

Ten pasek, jest jakiejś firmy? /oby był...
Podaj tą wage rolek i firmę sprzęgła.

Coś mi jednak podpowiada, że będzie to ostro ślizgający się pasek. Możliwe, że ten mechanik źle złożył części na wale- dlatego, że objawem tego jest ostro ślizgający się pasek, albo zgrzytanie.
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   king-artur Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 6
  • Rejestracja śro, 25 lut 09
  • Location:Chełmno

Napisano 25 lutego 2009 - 20:58

nic nie zgrzyta ale przypmniało mi się że po uruchomieniu silnika gdy był jeszcze zimny coś piszczało po czym gdy się nagrzał przestawało po jakimś czasie przestało piszczeć nawet na zimnym.
Jutro z rana podeślę wszelkie niezbędne dane i mam nadzieje że ktoś mi pomorze.Mieszkam w małej miejscowości i znalezienie speca od skuterów graniczy z cudem.Nic przy wale nie ruszaliśmy chyba że poprzedni właściciel.Mój kuzyn mówił że wszystko wygląda prawidłowo ale nie działa tak jak należy mam nadzieje że ktoś pomoże mi się z tym uporać bo szkoda skuterka a chciałem go ożywić.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 25 lutego 2009 - 21:06

To czekamy na dokładniejsze dane. Wiesz, mójąc o wale, miałem na myśli taką sztycę, która się obraca, i na którą nasuwasz pierścień, wiariator, pasek, przeciw... itd. tutaj mogliście coś spierdolić. Efekt jest taki, że pasek może nie do końca jest ściśnięty i się po prostu masakrycznie ślizga.
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   king-artur Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 6
  • Rejestracja śro, 25 lut 09
  • Location:Chełmno

Napisano 25 lutego 2009 - 21:20

Dziękuje za odpowiedż i z niecierpliwością czekam do jutra ,a tak na marginesie najgorsze co może być to dochodzić usterki po kimś i nie wiedzieć co było robione co jest włożone itd,szczerze nie życzę nikomu-jeszcze raz dziękuje.

[ Dodano: 2009-02-26, 11:59 ]
Witam!Pasek firmy DAICO 18,5x811,rolki 7gr 19x15,5 , sprzęgło FM STANDART średnica dzwona 107 mm.Jakie zastosować podkładki?

[ Dodano: 2009-02-26, 13:41 ]
Mam kolejne pytanie w związku z tym iż prawdopodonie pasek się ślizga proszę o podpowiedż jak sprawdzić jego napięcie lub czym je wyregulować?

[ Dodano: 2009-02-27, 15:09 ]
Proszę o jakąś podpowiedż?

[ Dodano: 2009-03-02, 16:28 ]
Proszę o podpowiedż?
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Mayk Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 63
  • Rejestracja śro, 04 lut 09
  • Location:Poznań

Napisano 02 marca 2009 - 22:08

A sprawdziłeś czy Twoja sprężyna w korektorze momentu obrotowego jest w całości? Jeśli jest pęknięta to nie będzie trzymała paska i będzie się ślizgał.

Zawsze możesz odpalić skuter ze zdjętą kapą silnika, trzeba sprytnie przytrzymać bendix rozrusznika i odpalić normalnie. Wtedy zobaczysz jak wygląda sprawa napinania paska.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   kikon Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 153
  • Rejestracja nie, 01 lut 09
  • Location:Kalwaria

Napisano 23 maja 2009 - 21:52

miałem dokładnie to samo ! wszystko identycznie ! i okazało sie że wydech był przypchany wymieniłem wydech i skuter chodził jak marzenie ;]
kikon
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych