Forum GILERA.com.pl: Wiosenne zakupy - Runner 99r. - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Wiosenne zakupy - Runner 99r. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Endriu1987 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 744
  • Rejestracja pią, 25 wrz 09
  • Motocykl:Gilera Runner SP 50
  • Rok produkcji:brak
  • Gender:Male
  • Location:Lublin

Napisano 12 kwietnia 2012 - 12:59

Witam, otóż postanowiłem odrestaurować trochę Runniego.
Mam w chwili obecnej urwaną linkę prędkościomierza, brak hamulca tylnego (brak klocków i tłoczków w zaciskach), i popękany (zablokowany) filtr powietrza.

Gaźnik to Weber 12 na dyszy 73, a poniżej części, które chcę kupić i pytam o to czy się nadadzą ???

Klocki na tył

Linka prędkościomierza

Króciec ssący

Nie potrzebuję frykasów, lecz aby to jakoś się sprawowało ;)

Kolejnym pytaniem jest to, czy te tłoczki będą odpowiednie na tył Runnera -> KLIK

Nie mogę swoich zmierzyć, gdyż są przepalone ;/ (Nie sprawdziłem od momentu kupna ich stanu, i widziałem tylko piękny dym gdy płyn hamulcowy uderzył w trakcie jazdy w tarczę).

A także, czy filtr powietrza do 50pln, np. ten KLIK ma sens, czy może lepiej wymienić w seryjnym wkład.

I czy zawór membran pokroju RMS za jakieś 30pln będzie dobry, a jeśli nie to który warto kupić do 100pln najlepiej.

Chcę złożyć zamówienie w weekend, abym mógł na tygodniu już sobie z tymi częściami działać ;)
Dołączona grafika
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Juru Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 4 566
  • Rejestracja sob, 18 lip 09
  • Motocykl:Auto Toyota Corolla E10
  • Rok produkcji:1995
  • Gender:Male
  • Location:Mazury, Pisz

Napisano 12 kwietnia 2012 - 13:40

Klocki na tył, linka prędkościomierza i króciec ok, możesz brać :)
Za cenę tych tłoczków możesz już kupić kompletny, używany zacisk.
Ten filtr co podałeś w ogóle nie ma racji bytu :) Kup wkładkę oryginalną lub z większą przepustowością i zakładaj. Po co chcesz wymieniać zawór membranowy?
Runnerka zmieniła właściciela w dniu 11.06.12r...

Bikepics
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Endriu1987 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 744
  • Rejestracja pią, 25 wrz 09
  • Motocykl:Gilera Runner SP 50
  • Rok produkcji:brak
  • Gender:Male
  • Location:Lublin

Napisano 12 kwietnia 2012 - 13:47

Co do pierwszych porad dziękuję.
Co do zacisku, to zaraz sprawdzę na Allegro czy mają tam jakieś używki.
Zawór membranowy chyba nie ma idealnie przylegających blaszek z tego co pamiętam z poprzedniego sezonu.
Skuter w chwili obecnej jest chyba źle wyregulowany, ponieważ nie ma buta od razu z full manetki a dopiero po kilku metrach łapie strzał.
Może nie tyle po kilku metrach, lecz czasami łapie od razu gdy dam mu full manetkę, a czasami (chyba zależnie od tego, jak ustawię śrubkę mieszanki) mogę go utrzymać siłą nóg. Po prostu nie wiem co mam wymienić czy też regulować ;/

Mam w filtrze standardową wkładkę (nie oryginalną lecz najtańszą z Mielocha) i może wymiana jej na coś lepszego by była odpowiednia, i dlatego nie wiem którą wybrać.
Chyba że ten Mielochowski (zwykły) wymiennik jest dobry i niczego lepszego nie uzyskam ;)
Dołączona grafika
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych