Forum GILERA.com.pl: wydech do serii i mid-race? - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

  • (2 stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

wydech do serii i mid-race? Oceń temat: -----

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Matti Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 72
  • Rejestracja śro, 25 mar 09
  • Location:Warszawa

Napisano 20 kwietnia 2009 - 22:34

jeszcze jedna sprawa, choć chyba był już gdzieś na forum taki temat...
pomijam kwestię późniejszego tuningu, bo tutaj większe możliwości będzie miał c16, ale czy SERIA lepiej pojedzie na Yaśku R czy C16?
jeżdżę na codzień więc zależy mi na równomiernym przyroście mocy i momentu w całym zakresie obortów...
Setup :
* Malossi MHR Replica
* Dell'orto 19
* Yasuni C16
* Malosi Fly
* Multivar 2000
* Przełożenia Primary Malossi
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 20 kwietnia 2009 - 22:50

Wiesz.. Teoretycznie (wiem, ze zawsze o tym mówię), ta przednia komora (sprężająca) w C16 jest taka sama co w R'ce. Rozprężająca jest zdecydowanie dłuższa, co skutkuje tym, że jest to poprostu przedłużona R'ka, ale która potrafi się wkręcić dużo wyżej. C16 bije większość wydechów Racingowych właśnie tą przednią komorą, która skutkuje tym, że moc z dołu jest b.dobra w porównaniu z innymi wydechami tego segmentu, które są raczej krutkie, o przedniej komorze bardzo małej, co zapewnia wąski zakręs mocy- tylko w wyższej partii.

Teoretycznie c16 powinien się zachować w 50cc jak R'ka, ale tak do końca nie jest. Dół jest, ale wyregulowanie go nie jest proste jak np. ZX, a i tak będzie albo lekki mół, albo delikatne, ale jednak szarpanie. Tak samo, jak z resztą przy regulowaniu Polini FR3. Poczytaj sobie komentarze tego wydechu, albo opisy na forach, każdy miał podobny problem przy 50cc. Wyregulowanie go do łatwych nie należy.

Przy 70cc ten problem nie występuje, nawet przy części sportowych 50cc. One mają po prostu inną kulturę pracy, standardowa jazda obraca się na wyższych obrotach i ten wydech nie ksztusi cylindra.

Powiem tak, jeśli w przyszłości chcesz 70cc klasy sport- bierz R'ke. W zupełności wystarczy.
Jeśli chesz zaszaleć nieco bardziej, masz skilla do regulacji, dobry serwis, albo znasz jednego z wielu ludzi (pozdro :-) ) w Wa-wie, którzy kumają cza-czę, to możesz próbować C16.
Myślę, że na żadnym z tych wydechów się nie zawiedziesz- Z c16 napewno będzie więcej zabawy, ale... może się odwdzięczy ;-)
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Matti Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 72
  • Rejestracja śro, 25 mar 09
  • Location:Warszawa

Napisano 20 kwietnia 2009 - 22:55

pabollo napisał:

Jeśli chesz zaszaleć nieco bardziej, masz skilla do regulacji, dobry serwis, albo znasz jednego z wielu ludzi (pozdro :-) ) w Wa-wie, którzy kumają cza-czę, to możesz próbować C16.


a'propos... zacięcia do regulacji raczej nie mam i wolałbym zlecić to komuś kto czai bazę... :-) orientujesz się kto z Wawy lub okolic (dobry serwis?) byłby na tyle sprytny, żeby ogranąć ten temat?

p.s. no i wielkie dzięki za rzeczowe wyjaśnienie tematu R vs C16 :-)
Setup :
* Malossi MHR Replica
* Dell'orto 19
* Yasuni C16
* Malosi Fly
* Multivar 2000
* Przełożenia Primary Malossi
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 21 kwietnia 2009 - 16:39

Oj dużo ich tam jest ;-) Nie wiem, czy Simon nie jest z okolic wawy, ale mozę mi się pojebało.
polecam wejść na sqtery.com i poszukać osób z wawy, i napisać do któregoś z bardziej obeznanych. Myślę, że sporo z nich robi to za promocyjną kwotę w stosunku do tego co wziął by serwis, a i bardzo prawdopodobnym jest, że efekt będzie lepszy.
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   pawell Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 476
  • Rejestracja nie, 10 sie 08
  • Location:Włocławek

Napisano 21 kwietnia 2009 - 18:40

Simon jest z okolic Szczecina :-P
Sporo osób bawi się w regulacje w stolicy. Melon, Piter, kicek, i wszycy inni.
Kontakt masz na sqtery.com
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   pabollo Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 1 539
  • Rejestracja sob, 09 sie 08
  • Motocykl:Runner 50 sp
  • Rok produkcji:2008
  • Gender:Male
  • Location:Białystok

Napisano 21 kwietnia 2009 - 21:07

fuck, o Melona mi chodziło :-P Ten sam skuter w sumie ;-)
http://gilera.com.pl...er-xd-vt139.htm <--- Red Hot Runner xD, czyli Projekt mojej kosiarki | Prace trwają...
0

  • (2 stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych