Forum GILERA.com.pl: 125VX - akcja, reanimacja. - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

125VX - akcja, reanimacja. Prosba o porady zwiazane z naprawa skuta... Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   tobex Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 1
  • Rejestracja wto, 03 lip 12
  • Motocykl:Gilera 125VX
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male
  • Location:W-wa

Napisano 03 lipca 2012 - 18:47

Hej,

Mam 125VX z 2002 roku, ktora od dluzszego czasu nie jezdze ze wzgledu na zwykle wygodnictwo - samochod oraz brak czasu na zajecie sie skutem
Stoi w garazu od paru lat i generalnie jest odpalana jedynie gdy musze pojechac zrobic przeglad lub mam ochote pokrecic sie wokol komina.

Niesetety w tym roku przy paru jazdach zauwazylem kilka problemow i licze, ze moglibyscie pomoc mi je rozwiazac.

1. akumlator nie trzyma - pomimo naladowania, po ok 12h postoju, ledwo odpalam skuta, moge jechac, ale nie dzialaja kierunki, etc.

2. cos zrypaly mi sie swiatla przednie (nie sa to zarowki), musialem podmienic kable drogowych z normalnymi bym cokolwiek widzial

3. przy 80-90km/h, czasem tez 70-80 podloga wpada w taka dziwna wibracje - powyzej/ponizej tych predkosci raczej nie ma wibracji

bez wzgledu na to jak jezdze, wskazowka temperatury nie podnosi sie wyzej niz lekko ponad minimium - a wentylator zalacza sie tak jak powinien.
4. nie hamuje, ale to pewnie juz klocki wymagaja wymiany

5. dziwnie podczas hamowania zachowuje sie przedni amortyzator - czy zwykla podmiana oleju w lagach wystarczy czy cos wiecej trzeba regulowac ?

6. chce wymienic tllumik - obecny jest mocno przerdzewialy i przepalony - polecacie cos wartego uwagi za rozsadne pieniadze ?

7. za diabla nie pamietam, na ile pompowac opony - zawsze robie to na czuja :)

8. warto by bylo ja odswiezyc - moze znacie orientacyjne koszty lakierowania ?

no i ostatnie, co z powyzszych moge latwo zrobic sam, a co w serwisie, no i jaki serwis w okolicach mokotowa/ochoty w wawie polecacie ?

Z gory dzieki za pomoc.

T.

Użytkownik tobex edytował ten post 03 lipca 2012 - 18:48

0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Runni Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 3 949
  • Rejestracja śro, 01 kwi 09
  • Motocykl:Astra II Bertone MB E220CDI A/T
  • Rok produkcji:2003
  • Gender:Male
  • Location:Konin
  • Interests:Motoryzacja, windsurfing i muzyka.

Napisano 04 lipca 2012 - 12:30

Cytat

1. akumlator nie trzyma - pomimo naladowania, po ok 12h postoju, ledwo odpalam skuta, moge jechac, ale nie dzialaja kierunki, etc.


Do wymiany niestety, akumulator ma jakąś tam żywotność przecież i widać, już ją zakończył.

Cytat

2. cos zrypaly mi sie swiatla przednie (nie sa to zarowki), musialem podmienic kable drogowych z normalnymi bym cokolwiek widzial


To przez ten akumulator

Cytat

3. przy 80-90km/h, czasem tez 70-80 podloga wpada w taka dziwna wibracje - powyzej/ponizej tych predkosci raczej nie ma wibracji


Wiele rzeczy, od łożysk na wale po łożysko przekładni czy przełożenie, trzeba diagnozować po kolei

Cytat

bez wzgledu na to jak jezdze, wskazowka temperatury nie podnosi sie wyzej niz lekko ponad minimium - a wentylator zalacza sie tak jak powinien
.

Uszkodzony czujnik lub wskaźnik. Jak wentylator się załącza to stawiam na wskaźnik


Cytat

4. nie hamuje, ale to pewnie juz klocki wymagaja wymiany


Pewnie tak :) Przeciągnij je papierem ściernym, może tylko się powłoka jakoś uszkodziła a klocki są ok

Cytat

5. dziwnie podczas hamowania zachowuje sie przedni amortyzator - czy zwykla podmiana oleju w lagach wystarczy czy cos wiecej trzeba regulowac ?


Dziwnie czyli? Ty masz już upside-down tam czy klasyczne? Możesz wyminić olej, nie zaszkodzi. Regulować tam nic nie trzeba.

Cytat

6. chce wymienic tllumik - obecny jest mocno przerdzewialy i przepalony - polecacie cos wartego uwagi za rozsadne pieniadze ?


Sporo kasy na takie wydechy trzeba wydać jednak i ciężko dostać w PL coś fajnego więc lepiej odnowić stary moim zdaniem

Cytat

7. za diabla nie pamietam, na ile pompowac opony - zawsze robie to na czuja Dołączona grafika


No i rób tak dalej :D Ja wbijam 2.5 atmosfery bo tak lubie ale można od 1.8 do 3 nawet w sumie.

Cytat

8. warto by bylo ja odswiezyc - moze znacie orientacyjne koszty lakierowania ?


Za komplet plastików robota+lakiery od 250 do 1000zł zależnie od lakierni

Cytat

no i ostatnie, co z powyzszych moge latwo zrobic sam, a co w serwisie, no i jaki serwis w okolicach mokotowa/ochoty w wawie polecacie ?


Zdecydowaną większość sam chyba, że nie jesteś zbyt biegły w mechanice to jakiś serwis mógłby ci pomóc tylko jakość tych instytucji jest zatrważająca niestety. Poczekaj na odpowiedzi kolegów z Warszawy to coś doradzą może.
Dołączona grafika
Nie pomagam na PW, ewentualnie odpłatnie na zasadach 15zł za każdą rozpoczętą godzinę pracy. W razie pytań, wystawiam F-VAT i dojeżdżam do klienta :)

PISZ NA FORUM, NIE PW
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych