Forum GILERA.com.pl: Gilera Runner 50 Wymiana łożysk wału - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Gilera Runner 50 Wymiana łożysk wału PROBLEM Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   loganse Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 4
  • Rejestracja wto, 28 sie 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50
  • Rok produkcji:2000

Napisano 28 sierpnia 2012 - 11:03

Witam wszystkich użytkowników

Mam problem z runnerem otóż oddalem gilere do serwisu gdyż miałem problem z gaźnikiem (został on rozwiązany) natomiast facet w serwisie powiedział mi że niedługo bedzie konieczna wymiana łożysk wału bo są na wykończeniu gdy usłyszałem cenę tego zabiegu (600zł) postanowiłem że narazie bede jeżdził tak jak jest a gdy już nie da sie ujechać sam wykonam naprawę i tu moje pytanie/prośba czy któryś z was koledzy mógłby napisać łopatologicznie krok po kroku ja wymienić łożyska wału najlepiej za pomocą zdjęć bądź filmu chociaż troche podpowiedzieć co i jak bo przyznam szczerze jestem zielony w temacie a 600zł to dla mnie za dużo wolę wydać 100zł za łożyska na allegro i sam przeprowadzić naprawę

Pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 28 sierpnia 2012 - 11:13

600 zł za wymianę łożysk to jakaś kpina , proponuję poradzić się kogoś innego , bo może żadna wymiana nie jest potrzebna , tylko najzwyczajniej chce Cię naciągnąć. Masz w artykułach temat : remont silnika 50 LC , są zdjęcia i opisane co i jak trzeba zrobić , poza tym jest filmik niezły na youtube , jeśli chcesz to poszukam wieczorem .`Dobre łożyska SKF kosztują trochę ponad 100 zł , około 120 zł + przesyłka .

Jesteś w stanie sam odkręcić pokrywę przekładni , zdjąć wariator ? mógłbyś sam sprawdzić czy jako taka wymiana łożysk jest potrzebna .
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   loganse Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 4
  • Rejestracja wto, 28 sie 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50
  • Rok produkcji:2000

Napisano 28 sierpnia 2012 - 11:25

Wyświetl postUżytkownik Tom_WrK dnia 28 sierpnia 2012 - 11:13 napisał

600 zł za wymianę łożysk to jakaś kpina , proponuję poradzić się kogoś innego , bo może żadna wymiana nie jest potrzebna , tylko najzwyczajniej chce Cię naciągnąć. Masz w artykułach temat : remont silnika 50 LC , są zdjęcia i opisane co i jak trzeba zrobić , poza tym jest filmik niezły na youtube , jeśli chcesz to poszukam wieczorem .`Dobre łożyska SKF kosztują trochę ponad 100 zł , około 120 zł + przesyłka .

Jesteś w stanie sam odkręcić pokrywę przekładni , zdjąć wariator ? mógłbyś sam sprawdzić czy jako taka wymiana łożysk jest potrzebna .



Powiem tak jestem w stanie wszystko zrobić tylko potrzebuje instrukcji mniej wiecej jak co do radzenia sie kogoś innego to szczerze mówiąć w Poznaniu bedzie ciężko z racji że mimo że jest wiele serwisów i warsztatów specjalizujących sie w naprawie skuterów to wszyscy oni bardzo sie cenią;/ wiem bo kolega pojechał na malwową i zostawił tam 800zł za nowy seryjny cylek bo tamten miał zatarty ale wracając do tematu wymiana raczej jest potrzebna bo słychać "grzechotanie" i runner stał się bardzo głośny do tego trzęsie nim jak sztan. Co do artykułów zaraz je sprawdze i przestudiuje i jeżeli mógłbym Cie prosić to znajdz prosze ten filmik na youtubie bo napewno nie zaszkodzi mi go mieć

tak jak już mówiłem jestem w stanie wszystko zrobić tylko potzrebuje instrukcji:)
ps. to są te łożyska? http://allegro.pl/lo...2581438210.html

Użytkownik loganse edytował ten post 28 sierpnia 2012 - 11:25

0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Zygar_Gilera Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 902
  • Rejestracja nie, 26 gru 10
  • Motocykl:Gilera Runner (żilbretta)
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 28 sierpnia 2012 - 11:34

Hahaha runnera to mozna robić juz na pamięć w ciągu tygodnia runner mój był 4 razy rozpołowiany i społawiany .Wymiana Wału i łozysk ui tych pierdł :D

Jak wymieniasz Wał to tak jak mówisz łożyska SKF,NTN lub Stage6 plus od razu uszczelniacze.Na stronie scooterkingz masz komplet tzn Dwa łozyska i Dwa uszczelniacze na wał za 120 zł plus przesyłka osobiście polecam bo mam ten komplet u siebie :D

Po za tym wiesz będziesz potrzebował ściągacza do Magneta,Opalarki i wgl jak chcesz podam ci nr gg i napisz to ci moge pomagać podczas remontu bo jakąś tam wiedze mam jakbyś miał problem :D
Dołączona grafika
1

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   loganse Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 4
  • Rejestracja wto, 28 sie 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50
  • Rok produkcji:2000

Napisano 28 sierpnia 2012 - 11:44

Wyświetl postUżytkownik Zygar_Gilera dnia 28 sierpnia 2012 - 11:34 napisał

Hahaha runnera to mozna robić juz na pamięć w ciągu tygodnia runner mój był 4 razy rozpołowiany i społawiany .Wymiana Wału i łozysk ui tych pierdł :D

Jak wymieniasz Wał to tak jak mówisz łożyska SKF,NTN lub Stage6 plus od razu uszczelniacze.Na stronie scooterkingz masz komplet tzn Dwa łozyska i Dwa uszczelniacze na wał za 120 zł plus przesyłka osobiście polecam bo mam ten komplet u siebie :D

Po za tym wiesz będziesz potrzebował ściągacza do Magneta,Opalarki i wgl jak chcesz podam ci nr gg i napisz to ci moge pomagać podczas remontu bo jakąś tam wiedze mam jakbyś miał problem :D


ten ściągacz do magneta gdzie dostane? mechanik samochodowy powinien go mieć na stanie?:D a co do opalarki jakoś sobie poradzę:) jak możezsz to wyślij mi to gg privem bo szczerze mówiąc nie mam obecnie gg a każda pomoc mi sie przyda i napewno sie odezwe:) Narazie to szczerze chciałem zebrać materiały na temat wymiany wału i nie wiem kiedy znajdę czas na remont bo nie dość że praca to jeszcze mam kampanie wrześniową;/ ale jak już znajdę czas to napewno się za to wezmę
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Zygar_Gilera Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 902
  • Rejestracja nie, 26 gru 10
  • Motocykl:Gilera Runner (żilbretta)
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 28 sierpnia 2012 - 12:04

Nie raczej nie będzie miał na stanie :D
Też musisz kupic najlepiej kup wszystko z jednego miejsca jak chcesz moge ci linki tutaj do tego po dodawać co i jak :D
I z własnego niedawnego doświadczenia wiem że w podobno pompy wodny w runnerze jak nie jest oryginalna to starczy tylko ja jeden sezon jezeli masz oeyginalną to spoko ale jak jakąś inną to przy rozbieraniu silnika najlepiej tez by było wymienić tą pompe wody zeby pozniej mieć to zgłowy i drugi raz tego samego nie robić :D
Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 28 sierpnia 2012 - 12:09

Sciągacz wału znajdziesz na scooterkingz , łozyska i uszczelniacze również oraz wiele innych :) .
Filmik :






Hehe kampania wrześniowa , skąd ja to znam :D


Jeśli skuter masz seryjny to daje link do łożysk :

http://www.scooterki...model=runner-50

Użytkownik Tom_WrK edytował ten post 28 sierpnia 2012 - 12:13

Dołączona grafika
1

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Zygar_Gilera Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 902
  • Rejestracja nie, 26 gru 10
  • Motocykl:Gilera Runner (żilbretta)
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 28 sierpnia 2012 - 12:16

Dokładnie to polecam mam te same przebieg póki co 250 kilometrów około może 300 i wszystko git :D
Dołączona grafika
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 28 sierpnia 2012 - 12:18

Zygar masz z luzem C3 w swoim ?
Dołączona grafika
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Zygar_Gilera Ikona

  • Grupa Moderator
  • Postów 902
  • Rejestracja nie, 26 gru 10
  • Motocykl:Gilera Runner (żilbretta)
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male
  • Location:Warszawa

Napisano 28 sierpnia 2012 - 12:22

Taak tylko ja mi sie trafił Zestaw NTN :D
Dołączona grafika
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   loganse Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 4
  • Rejestracja wto, 28 sie 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50
  • Rok produkcji:2000

Napisano 28 sierpnia 2012 - 12:24

Wyświetl postUżytkownik Zygar_Gilera dnia 28 sierpnia 2012 - 12:04 napisał

Nie raczej nie będzie miał na stanie :D
Też musisz kupic najlepiej kup wszystko z jednego miejsca jak chcesz moge ci linki tutaj do tego po dodawać co i jak :D
I z własnego niedawnego doświadczenia wiem że w podobno pompy wodny w runnerze jak nie jest oryginalna to starczy tylko ja jeden sezon jezeli masz oeyginalną to spoko ale jak jakąś inną to przy rozbieraniu silnika najlepiej tez by było wymienić tą pompe wody zeby pozniej mieć to zgłowy i drugi raz tego samego nie robić :D


Ok jak bym mógł prosić o linki do wszystkiego co musze kupić żeby zrobić remont mam nadzieję że całość nie przekroczy 500zł:D

Tom_WrK Dzięki za filmiki napewno pomogą

a co do naprawy to zobaczymy jak bedzie z czasem ale napewno się jej podejmę:)

ps.cały skuter seria poza usunięciem blokad i wymianą rolek nic w nim nie było robione także wydaje mi się że pompa wody oryginalna:)

jeszcze raz dzieki za pomoc Pzdr

Użytkownik loganse edytował ten post 28 sierpnia 2012 - 12:33

0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 28 sierpnia 2012 - 13:00

Całość nie przekroczy 300 zł . Linki zapodam wieczorem , tylko nie wiem czy dziś bo kiepsko z czasem u mnie .
Dołączona grafika
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Majk1984 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 26
  • Rejestracja czw, 15 sie 13
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:2009
  • Gender:Male
  • Location:Bytom

Napisano 15 listopada 2016 - 18:30

co z tymi linkami? bardzo bym prosił o nie bo własnie bede prubowal wymieniac cylek z tlokiem i lozyska na wale bym od razu tez wymienil z racji wkladania 70cc wiec dla pewnosci i bezpieczenstwa...
Dzieki !
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Parczi Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 6
  • Rejestracja pon, 19 gru 16
  • Motocykl:motorynka
  • Rok produkcji:brak

Napisano 12 stycznia 2017 - 10:38

Czy ja wiem czy to tak dużo? Jeżeli jest to normalny warsztat motocyklowy a nie żaden garażowiec pod blokiem to mnie cena nie dziwi - demontaż i montaż silnika ze skutera. demontaż silnika na części pierwsze przy pomocy ściągaczy, wymianę, montaż odpalenie i zapewne pare pierdół wyjdzie po drodze. W każdym warsztacie motocyklowym cena za roboczogodzinę waha się w okolicach 60-100zł za RBH (a w ASO cena dochodzi do 200). A w jeden dzień roboczy raczej nie uda się tego wszystkiego złożyć...
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych