Forum GILERA.com.pl: docieranie runnera - Forum GILERA.com.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

docieranie runnera docieranie runnera

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Franek1994 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 64
  • Rejestracja pią, 24 cze 11
  • Motocykl:Gilera Nexus 500
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male

Napisano 17 października 2014 - 19:00

Witam , posiadam gilere runner 50 w nowej budzie z 2006roku , miałem ostatnio robiony szlif cylindra , drugiego szlifu , i nowy tłok , w instrukcj jaki mi przyszedł z tłokiem mam napisane abym docierał skuter jezdząc przez pierwsze 500 kilometrów nie przekraczając 20km/h nastepne 500 km nie przekraczając 30km/h i nastepne 500 km nie przekraczając 40km/h , i mam takie pytanie jak powinienem dotrzeć runnera ? tym bardziej że kolega mi powiedział że jak będe docierał tak jak na instrukcj mam to potem runner nie będzię się wkręcał na obroty
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 17 października 2014 - 19:22

Przede wszystkim nie można dziadkować skuterka , ale też nie dawać pełnej pizdy :P . Generalnie nie przekraczać 50 km/h i jak jeździsz to nie utrzymuj ciągle tych samych obrotów , rób przygazówke na 3/4 manetki i odpuszczaj , tak co jakiś czas żeby nie zamulić cylindra . Powiedzmy , że przez pierwsze 100 km pojeździj delikatnie a później tak jak mówie ;) .
Dołączona grafika
2

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   łecio Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 263
  • Rejestracja sob, 10 sie 13
  • Motocykl:Gilera Runner
  • Rok produkcji:1998

Napisano 17 października 2014 - 22:53

Każdy mówi inaczej jeździ normalnie pilnuj temp zrub 2 pierwsze odpalenia po20min niech sobie pochodzi na wolnych i to wystarczy a później normalnie jeździ tylko nie trzymaj manetki na full dłużej niz 15 sekund
1

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Franek1994 Ikona

  • Grupa Użytkownik
  • Postów 64
  • Rejestracja pią, 24 cze 11
  • Motocykl:Gilera Nexus 500
  • Rok produkcji:2004
  • Gender:Male

Napisano 18 października 2014 - 08:09

Wyświetl postUżytkownik Tom_WrK dnia 17 października 2014 - 19:22 napisał

Przede wszystkim nie można dziadkować skuterka , ale też nie dawać pełnej pizdy :P . Generalnie nie przekraczać 50 km/h i jak jeździsz to nie utrzymuj ciągle tych samych obrotów , rób przygazówke na 3/4 manetki i odpuszczaj , tak co jakiś czas żeby nie zamulić cylindra . Powiedzmy , że przez pierwsze 100 km pojeździj delikatnie a później tak jak mówie ;) .

Będę się trzymał twojej porady , tym bardziej że już 30 km delikatne nie przekraczając 25km/h przejechałem , więc jeszcze troche dobije do setki i będę robić jak napisałes mam tylko pytanie ile km muszę tak zrobić ?
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom_WrK Ikona

  • Gilera Runner - > poziomu Sport od S6 !
  • Grupa Moderator
  • Postów 1 904
  • Rejestracja nie, 06 maj 12
  • Motocykl:Gilera Runner 50 cm3
  • Rok produkcji:1998
  • Gender:Male

Napisano 18 października 2014 - 11:13

Niektórzy mówią , że żeliwny cylek trzeba docierać 1000 km , ja docieram 500 km i jeżdżę prawie normalnie , prawie normalnie tzn że nie robię długich przejazdów na v maxie , po 800 km śmigam ile wlezie ;) .

Temat leci do kosza, wystarczy użyć szukajki, wałkowane wiele razy na forum ... Juru

Użytkownik Juru edytował ten post 18 października 2014 - 19:18

Dołączona grafika
1

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych